
Кому «Наша ряба» – кому Голуб сизий. На Черкащині місцеві жителі опинилися на межі екологічної катастрофи через плани щодо будівництва курятників власника «Миронівського хлібопродукту» («Наша ряба») Косюка. Громада намагалася завадити планам бізнесмена через мітинги під ВР. Але олігарх має під куполом, за словами місцевих, свого лобіста-нардепа Владислава Голуба.

10 липня в Черкасах відбувся круглий стіл щодо незаконного будівництва фабрик мільярдера на території села Мошни Черкаської області.
У заході взяли участь експерти, які оцінили загрози та наслідки для екології області, життя і здоров‘я місцевих жителів у разі сусідства з курятниками. Люди провели серію акцій протесту під місцевими органами влади та поліцією через плани бізнесмена.

«Протести почалися після того, як у 2014 році компанія-монополіст у галузі виробництва курятини «Миронівський хлібопродукт» (торгова марка «Наша ряба») заявила депутатам Мошнівської сільради, що збудує в їхньому селі 144 промислові пташники. У тому ж році жителі села почали протестувати проти такого будівництва. Оскільки сусідство із птахофабриками передбачає гори посліду на полях і нестерпний сморід вдень і вночі, а також становить загрозу забруднення води. А коли протести на місцевому рівні не дали жодного результату - вийшли під стіни парламенту. Однак, і тут на людей чекало розчарування. Адже у парламенті інтереси Косюка лобіює нардеп Владислав Голуб», – зазначають жителі села Мошни.
Чим переплітаються долі олігарха Юрія Косюка та народного депутата Владислава Голуба?

«Зробивши екскурс у дні формування бюджету на 2018 рік, ми дізналися, що результатом роботи нардепів, зокрема й народного від Черкащини, стало збереження пільг, дотацій та максимально лояльного режиму оподаткування для підприємств олігарха. Так, спочатку профільним бюджетним комітетом було проштовхнуто поправку до бюджету, яка фактично скасовувала обмеження на отримання дотацій «в одні руки» з наступного року (однією чи пов'язаними компаніями – ред.) сумою у 150 млн», – пише видання bagnet.

«Поки політки і олігархи створюють між собою договорняки, пересічні українці можуть стати жертвами такої змови. Будівництво курятників передбачає низку ризикованих факторів для екології, життя та здоров‘я людей, які живуть по сусідству із такими об‘єктами. Серед ризиків – ймовірність потрапляння азоту, фосфору, важких металів до навколишнього середовища, викиди в атмосферу, зокрема, аміаку, метану, сірководню, ароматичних вуглеводнів, пилу і т.д.», – додають учасники круглого столу.