ПоддержатьУкраїнська

Жителі Чуднова на Житомирщині повстали через завезення «ковідного» сміття зі Львова

StopCor
StopCor

StopCor

Жителі Чуднова на Житомирщині повстали через завезення «ковідного» сміття зі Львова

Громада Чуднова вийшла на протести через завезення небезпечного сміття. У ніч із 21 на 22 березня на територію зруйнованого цегляного заводу в Житомирському районі фурами завозили непотріб із львівських лікарень. Подробиці цієї нечистої історії розповів координатор ГО «Стоп корупції» на Житомирщині Олександр Ігнатьєв.

 На Житомирщині жителі обурені через звезення медичного сміття зі Львова Фото: СтопКор

Бізнес на захороненні медичного сміття на Житомирщині організували парочка підприємців на зруйнованому цегляному заводі. Місцеві жителі помітили, що вночі сюди прибули кілька вантажівок зі сміттям, вивантажилися на підготовлену ділянку і залишили близько 40 тонн небезпечних відходів просто неба без утилізації. В основному це - залишки засобів індивідуального захисту, крапельниці, шприці, маски, халати, рукавички та ліки, а також медичні документи… зі Львова!

 Фото: СтопКор

«Уночі кілька фур завезли сюди сміття. Місцеві жителі побачили і зупинили цей безлад. Вони повалили дерево, щоб не могли проїхати фури і викинути сюди небезпечне сміття», - розповідає Олександр Ігнатьєв.

https://www.facebook.com/100051686923039/videos/275423217523907

Активіст показав, що територію закинутого цегляного заводу попередньо підготовили до завезення сміття: майданчик був розчищений, на ньому повалені дерева і кущі. Тобто ця ділянка була заздалегідь підготовлена під масове звезення сміття.

У 100 метрах від ділянки медичного львівського сміття протікає річка Тетерів. Активісти попереджають: зливові води з ділянки понесуть небезпечні залишки відходів річкою до Житомира.

 Фото: СтопКор

«Голова Чуднівської ОТГ Войтко не реагує вже тиждень на цю ситуацію, не організовує вивезення сміття та, за iнформацією з наших джерел, імовірно, він теж замішаний у цій "сміттєвій схемі"», - розповідає активіст.

Місцеві жителі звернулися до Житомирського обласного осередку «Стоп корупції» з проханням розібратися у цій «нечистій» історії. Команда «СтопКору» прибула на місце і поспілкувалася з обуреною громадою.

 Фото: СтопКор

Редакція програми журналістських розслідувань «Стоп корупції» готує масштабне розслідування з проблем утилізації засобів індивідуального захисту. Журналісти звертаються до жителів різних регіонів України з проханням повідомляти про факти несанкціонованого складування медичного сміття.

«Якщо ви виявили небезпечні медичні відходи неподалік Вашого населеного пункту –телефонуйте на гарячу лінію «СтопКору» (044) 578 0004», - закликають стопкорівці.

 Фото: СтопКор

Зазначимо, це не перший випадок завезення на Житомирщину львівського сміття. Напередодні громада Коростенського району тиждень вартувала біля Грозинського сміттєзвалища, щоб не дати фурам зі Львова вивантажувати сміття майже впритул до житлових будинків.

Другие новости