ПоддержатьУкраїнська

Злочевський і Бахматюк купили паспорта Кіпру

StopCor
StopCor

StopCor

Злочевський і Бахматюк купили паспорта Кіпру

Розслідувачі Аль-Джазіри отримали доступ до 1500 конфіденційних документів, в яких міститься інформація про продаж Кіпром своїх паспортів ряду сумнівних осіб, що представляють серйозну загрозу безпеці ЄС. У переліку також є прізвища відомих українців.

 Фото: zn.ua

Слідчий підрозділ Аль-Джазіри отримало доступ до паспортних даних безлічі осіб, які купили кіпрський «золотий паспорт». Виявилося, що серед покупців кіпрського громадянства є велика кількість людей, які підозрюються в скоєнні кримінальних злочинів, в корупції, перебувають в міжнародних санкційних списках тощо.

Розслідувачі вивчили заявки на отримання громадянства країни з інвестиційної схемою для більш ніж 2500 чоловік в період з 2017 по 2019 рік і виявили, що багато хто з них порушують як правила Євросоюзу, так і нинішні кіпрські правила.

Як наголошується, в період з 2017 по 2019 рік острівна держава, зокрема, продало паспорта 35 людям, яким або пред'явлені кримінальні звинувачення, або вони засуджені, або перебувають під міжнародними санкціями. Однак паспорта Кіпру дали їх власникам право жити і подорожувати по всьому ЄС. Ще 40 заявників, які купили кіпрське громадянство, займали державні пости в різних країнах або були впливовими політиками, але ймовірно могли бути причетні до відмивання грошей і хабарництву, передає "Капитал".

Згідно з даними, в деяких випадках Кіпр продавав паспорта людям всього за кілька днів до їх арешту або засудження. І через це, ймовірно, Європейський Союз буде закликати острівну державу повністю відмовитися від схеми «золотих паспортів».

У переліку покупців «золотих паспортів» вказані, зокрема, такі українці:

  • Олігарх Олег Бахматюк, який є фігурантом справи щодо виведення грошей з «ВіЕйБі Банк». НБУ в 2014 році видав фінустанові бізнесмена стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн, після чого банк лопнув.
  • Колишній міністр екології Микола Злочевський, якого український суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту, але заочно, оскільки той у розшуку.
  • Дружина колишнього міністра оборони часів Януковича Павла Лебедєва Людмила Лебедєва. У жовтні 2014 року в Україні порушили справу проти восьми колишніх міністрів оборони, серед них був і Лебедєв. Військова прокуратура підозрює його в руйнуванні структури армії і підриві обороноздатності країни.
  • Бізнесмен Вадим Шульман.
  • Колишній (часів президентства Віктора Януковича) начальник Слідчого управління податкової міліції ДПА України Анатолій Яковинец.

Кіпрські документи також містять імена тисячі заможних росіян, багато з яких мають тісні зв'язки в Кремлі, а також 500 громадян Китаю, готових заплатити мільйони доларів за паспорт ЄС, який надає юридичні, банківські та туристичні привілеї.

Другие новости