ПоддержатьУкраїнська

"Золота" земля НАУ або як 12 гектарів у перспективах готують під забудову

StopCor
StopCor

StopCor

'Золота' земля НАУ або як 12 гектарів у перспективах готують під забудову

Історія з величезним хабарем для в.о. ректора Національного авіаційного університету свідчить про бажання представників режиму Януковича прихопити чималий шмат землі.

Мабуть, п'ятнична історія зі спійманим на гарячому т.в.о. ректора Національного авіаційного університету Володимиром Харченком виглядала б пересічною подією, якби не розмір хабара. Як повідомляє НАБУ, голова вишу отримав через посередника частину суми у розмірі близько 3 мільйонів гривень (100 тис євро) за підписання наказу про поновлення на посаді в НАУ одного з професорів. Окрім того, він вимагав 5 млн грн та додатково 50 тис. доларів США "за подальше невчинення перешкод у поновленні на посадах за рішенням суду колишніх працівників університету та підписання наказів про їхнє призначення".

Мова йде про шалені кошти, які просто так навряд чи б хтось погодився платити, якби не знав, як їх можна відбити. У чому ж полягає "фішка" НАУ, за роботу в якому люди готові викладати сотні тисяч доларів?

Тут треба розуміти, що даний виш у Солом'янському районі столиці є ласим шматком землі для забудовника. За підрахунками місцевих активістів, близько 12 гектарів, що знаходяться під НАУ, в перспективах готують під забудову. Себто мова йде про десятки багатоповерхівок, що в означає отримання доходів у розмірі десятків мільйонів доларів.

Технологія вже давно апробована: у договорі між забудовником та університетом прописується передача частини квартирного фонду викладацькому складу вишу. Втім, на виході окрім кількох особливо наближених до ректора професорів ніхто тих квартир не отримає. Ще одна схема - земля виділялась під гуртожиток, а потім будується "висотка". І всі задоволені. Звісно, окрім студентів…

Що ж до забудовника, то землями під НАУ давно цікавиться одіозний депутат Київради, вічний президент КП "Житлоінвестбуд-УКБ" В'ячеслав Непоп, від якого місцеві мешканці намагаються вберегти парк "Відрадний". Ще минулого року Непоп намагався забудувати стадіон, який знаходиться на балансі НАУ.

Що ж стосується "колишніх працівників університету", що зараз намагаються відновитися на посадах, то тут вистачає доволі одіозних особистостей. Одним з таких є екс-нардеп від Партії регіонів а заодно й кум українофоба, колишнього міністра освіти в уряді Азарова Дмитра Табачника Максим Луцький. З його прізвищем пов'язано кілька гучних скандалів, в тому числі і щодо земельних оборудок в НАУ.

Варто зазначити, що Луцький з 2008 року обіймав керівні посади в НАУ, але після Майдану та громадських протестів його все ж таки виставили з університету. Втім, у липні Луцький публічно повідомив про те, що Київський апеляційний суд скасував рішення про його звільнення та відновив його на посаді першого проректора НАУ.

До речі, як повідомляють наші джерела, до Майдану в НАУ існувала ще одна цікава схема заробляння коштів. Приміром, НАУ потрібно відремонтувати приміщення. Оголошується конкурс на вибір генпідрядника, який виграє компанія, наближена до людей в керівництві вишу. Під час "ремонту" через суд генпідрядник отримує право власності на об'єкт, а потім здає його в оренду. Так, замість автотранспортного підприємства Національного університету та автомобільної стоянки на території, що належала НАУ, з'явився сучасний приватний фітнес-клуб. Держава та університет втратили не лише будівлю, але й більш як п'ять гектарів "золотої" столичної землі.

Отже у справі хабарів в НАУ важливо не лише, хто брав хабар, а ще й хто давав і для чого. А на це питання антикорупційні органи відповіді поки не дають. Покарання одного лише хабарника Харченка, без замовників "свята", аж ніяк не означатиме, що люди часів Януковича не зможуть раніше чи пізніше повернутися в НАУ.

Джерело: Depo.ua

Автор: Дмитро Качура

Другие новости