ПоддержатьУкраїнська

Активісти «Стоп корупції» відвідали Верховну Раду України: вперше, та не востаннє

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

Активісти «Стоп корупції» відвідали Верховну Раду України: вперше, та не востаннє

Представники регіональних осередків ВГО «Стоп корупції» 16 вересня завітали до українського парламенту. Пізнавальну екскурсію для них організували керівники організації в рамках тренінгової програми для активістів організації, які стали депутатами місцевих рад, головами ОТГ, посадовцями органів місцевого самоврядування, членами місцевих громадських рад.

 Вктивісти ''Стоп корупції'' відвідали Верховну Раду України Фото: СтопКор

Майже два десятки активістів ВГО «Стоп корупції» з різних куточків України зібралися у Києві на черговий з’їзд. Вони відвідали Верховну Раду України: підіймалися сходами, якими ходять Президент і народні обранці, прогулялися кулуарами парламенту, посиділи на трибунах для парламентських журналістів, зробили світлини за трибуною для брифінгів.

Співробітниця апарату Верховної Ради розповіла про історію та архітектуру будівлі парламенту, показала розташування фракцій.

 Активісти ''Стоп корупції'' на екскурсії в парламенті Фото: СтопКор

«Отримали незабутні враження, дуже цікаво», — розповідають учасники заходу з місця подій.

Парламентська екскурсія входить у триденну програму тренінгу для представників ВГО «Стоп корупції», які стали депутатами та працівниками органів місцевого самоврядування на виборах-2020.

Активісти «Стоп корупції» відвідали Верховну Раду України: вперше, та не востаннє

«Для нас цей тренінг особливий. Ми його організували для тих членів організації, які змінили свій статус і стали депутатами, увійшли до органів влади. Під час останніх виборів 17 наших активістів пройшли до органів місцевого самоврядування. Хтось став депутатом, хтось працює в меріях. Є два представники, які стали головами територіальних громад. Їхній статус змінився. Вони вже не є просто активістами, вони є представниками владних структур. А отже, і інструментарій, і порядок їхніх дій також має змінюватися…

Ми вирішили їх зібрати, аби трошки підвищити їхній рівень розуміння процесів прийняття рішень, того, як працює державно-бюрократичний механізм.

 Заступник голови Львівського осередку ''Стоп корупції'' Віктор Палас на сходах Верховної Ради Фото: СтопКор

Дуже символічно, що наші тренінги розпочинаються саме у стінах Верховної Ради України. Бо це законодавчий орган країни. Мені було приємно побачити, як у хлопців і дівчат із різних куточків України горіли очі, було дуже цікавим це місце. Від багатьох чув, що ми тут вперше, але не востаннє», — розповів співзасновник ВГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Він зазначив, що політичні ініціативи розпочинаються з громадських. А ті – з бажання змінити країну.

 Голова Правління ВГО ''Стоп корупції'' Ігор Бондарчук у ВР Фото: СтопКор

Активісти також планують зустрітися з керівниками департаментів Державної регуляторної служби України.

17 та 18 вересня КНУ ім. Т.Шевченка і ВГО «Стоп корупції» проведуть дводенний семінар-тренінг. Учасникам навчальної програми із різних куточків України розкажуть, які важелі впливу та які інструменти вони можуть використати для зменшення корупційних ризиків у діяльності місцевої влади, створенні сприятливого середовища для розвитку місцевого дрібного та середнього бізнесу. У програмі навчального заходу 17 і 18 вересня – інтенсиви-тренінги від лекторів КНУ ім. Т.Шевченка. По завершенні тренінгу учасники отримають сертифікати про навчання.

 Голова Правління ВГО ''Стоп корупції'' Ігор Бондарчук на екскурсії Верховною Радою України Фото: СтопКор

Урочисте відкриття навчального заходу відбудеться 17 вересня. На ньому планується підписання меморандуму про співпрацю між КНУ ім.Т.Шевченка і ВГО «Стоп корупції».

Нагадаємо,

  • Як повідомляв «СтопКор», півтора десятк активістів «Стоп корупії» стали депутатами місцевих рад.

Другие новости