ПоддержатьУкраїнська

Апарат BepiColombo показав перші знімки поверхні Меркурія

StopCor
StopCor

StopCor

Апарат BepiColombo показав перші знімки поверхні Меркурія

Про це повідомляється на сайті Європейського космічного агентства (ESA), передає Укрінформ.

BepiColombo сфотографував Меркурій 1 жовтня 2021 року, коли пролітав над планетою для маневру гравітації.

Знімки північної півкулі планети було зроблено з відстані 2420 км. На них видно великі кратери.

Ця спільна європейсько-японська місія складається з трьох компонентів: Mercury Transfer Module (MTM) - рухова установка, сконструйована ESA; Mercury Planetary Orbiter (MPO) - побудовано ESA; Mercury Magnetospheric Orbiter (Mio) - побудовано JAXA.

Як повідомляв Укрінформ, запуск місії успішно здійснено 20 жовтня 2018 року, прибуття до Меркурія планується в грудні 2025 року, після обльоту Землі, двох обльотів Венери і шести обльотів Меркурія.

Фото: ESA

Перший гравітаційний маневр біля Землі було зроблено в квітні 2020 року, в жовтні 2020 BepiColombo вперше пролетів біля Венери, а 11 серпня 2021 року відбувся другий і останній гравітаційний маневр біля Венери.

Планується, що апарати вийдуть на орбіту Меркурія 5 грудня 2025 року, Mio і MPO відокремляться і протягом року будуть досліджувати планету, після чого можливе подовження місії ще на рік.

Місія має дослідити походження й еволюцію планети, її форму, структуру, поверхню, геологію, склад і кратери, склад і зміни в екзосфері планети, магнітосферу, походження магнітного поля Меркурія та ін.

Фото: ESA

Джерело: Укрінформ

Другие новости