ПоддержатьУкраїнська

Баул з доларами або скільки важить мільйон: подробиці справи екс-нардепа Скосаря

StopCor
StopCor

StopCor

Баул з доларами або скільки важить мільйон: подробиці справи екс-нардепа Скосаря

Екс-нардеп Ігор Скосар прославився тим, що в телевізійному ефірі, а згодом і в коментарях кільком виданням зізнався у тому, що сплатив за своє місце парламентаря чималі гроші. Скільки важать 6 мільйонів доларів, чи доніс пан Ігор всю суму до продавців мандату та в якому стані знаходиться кримінальне провадження з цього приводу – з’ясовувала журналіст «СтопКору» Наталія Мальцева.

У попередньому сюжеті «СтопКор» вже розповідав про цю історію: 6 млн доларів США або сумка вагою 60 кг готівкових грошей – саме стільки коштувало крісло у парламенті минулого скликання та саме стільки заплатив екс-нардеп Ігор Скосар за своє місце у Верховній Раді України.

https://www.youtube.com/watch?v=EfkQ44eWhOE

Якщо скласти 1 мільйон доларів разом, такий стос купюр важитиме рівно 8 кг. Шість таких стосів – відповідно 48 кг. За об’ємом така сумка мала би бути схожа на величезні баули, з якими «човники» з 90-х возили товар до стихійних ринків на продаж. Щоправда, 60 кілограмів – то вже 7,5 млн доларів. Тож або в Ігоря Скосаря погано з математикою, або чутки про те, що більш як мільйон він навіть до продавців мандатів не доніс, можуть бути правдою.

Баул з доларами або скільки важить мільйон: подробиці справи екс-нардепа Скосаря

Про те, що політичні партії торгують місцями у своїх передвиборчих списках, чутки ходять чи не з перших днів самостійної України. Але щоб ось так відкрито заявляти про це, та ще й суми називати – то вперше. Тож не дивно, що інцидент із підкупом привернув до себе увагу народного депутата вже нинішнього скликання, секретаря Комітету Верховної Ради з питань протидії корупції Дмитра Добродомова, який написав звернення до Генеральної прокуратури України, де було порушено за фактом підкупу кримінальну справу.

«Я про це говорив і коли був журналістом, і коли став депутатом, більше того, сам Скосар розіслав кожному депутату Верховної Ради ним власноруч підписаний лист з описом всіх цих речей. По суті, це явка з повинною», - наголосив пан Добродомов.

В ході слідчих дій, які тривали майже рік, Ігоря Скосаря навіть допитали та перевірили на детекторі. Інформація про 6 млн хабара підтвердилася. Згодом справу передали до Національного антикорупційного бюро. І тут з нею почали відбуватися дивні речі.

Кримінальна справа була порушена за статтею № 368 «Отримання хабаря» Кримінального процесуального кодексу України ще 25 червня 2015 року. Лише в січні 2016 року справу передають до НАБУ. Але Спеціалізована антикорупційна прокуратура визнала справу як непідслідну антикорупційному бюро та повернула її до Генеральної прокуратури.

А найцікавіше – те, що сам пан Скосар взагалі нібито забув про інцидент із купівлею мандату.

Другие новости