ПоддержатьУкраїнська

Берлін і Париж попередили Москву про наслідки агресії проти України

StopCor
StopCor

StopCor

Берлін і Париж попередили Москву про наслідки агресії проти України

Про це йдеться у Спільній заяві міністрів закордонних справ ФРН Гайко Маас і Франції Жан-Ів ле Дріан на підтримку України, передає Укрінформ.

«На тлі поновлення занепокоєння щодо переміщення російських військ і техніки поблизу України ми закликаємо Росію виявити стриманість та надати прозору інформацію про свою військову діяльність. Будь-яка нова спроба підірвати територіальну цілісність України мала б жахливі наслідки», - йдеться у заяві, розміщеній на сайті німецького МЗС

Водночас Україну міністри закликали «зберігати виважене ставлення».

У документі підкреслюється, що навесні 2021 року Україна зробила вагомий внесок у деескалацію ситуації, незважаючи на агресивну російську риторику та те, що Росія не надала прозору інформацію відповідно до своїх міжнародних зобов’язань.

Глави МЗС також підкреслили стурбованість погіршенням гуманітарної та безпекової ситуації на Донбасі.

Вони звернулися до України з проханням продовжити повну реалізацію Мінських угод і зберегти свою повну відданість переговорам у Нормандському форматі.

«Ми залишаємось відданими врегулюванню конфлікту на основі Мінських домовленостей. Ми шкодуємо про те, що Росія неодноразово відмовлялася від зустрічі на рівні міністрів закордонних справ у Нормандському форматі, і ще раз висловлюємо готовність до якнайшвидшої зустрічі та конструктивного і предметного обміну. Ми повторюємо наш заклик до Росії зробити те ж саме для досягнення міцного миру на Донбасі», - йдеться у заяві.

Наголошується, що Німеччина, Франція та Україна продовжуватимуть обмінюватися та тісно координувати позиції з усіх питань, які становлять спільний інтерес та стурбованість.

Німеччина та Франція твердо підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, підкреслюється у заяві.

Як повідомлялося, міністри закордонних справ західних партнерів по «Нормандському формату» - ФРН Гайко Маас і Франції Жан-Ів ле Дріан - зустрілися з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в понеділок у Брюсселі на полях зустрічі міністрів закордонних справ країн Східного партнерства.

Джерело: Укрінформ

Другие новости