ПоддержатьУкраїнська

Безробітним українцям нараховуватимуть більшу державну допомогу

StopCor
StopCor

StopCor

Безробітним українцям нараховуватимуть більшу державну допомогу

З 1 квітня українці, які на разі є непрацюючими і яким нараховують державну допомогу, отримуватимуть на 120 гривень більше. Тож мінімальна виплата сягатиме 1280 гривень щомісяця.

Безробітним українцям нараховуватимуть більшу державну допомогу

Про це проінформували в Державній службі зайнятості, новину передає "Преса України".

"Ця норма встановлена постановою правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 19.01.2017 № 132 "Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю" і має на меті покращення рівня матеріального забезпечення безробітних громадян. Це підвищення стосується застрахованих осіб, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації в центрі зайнятості, становив не менше шести місяців. Такі громадяни мають право на одержання допомоги по безробіттю, розмір якої залежить від розміру заробітної плати за останнім місцем роботи, страхового стажу та причини звільнення, проте не може бути менше, ніж 1280 грн", – пояснили у відомстві.

Уточнюється, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – зараз це 6400 грн.

Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Нагадаємо, в Україні хворі на серцево-судинні захворювання, діабет 2-го типу та астмою мають право на безкоштовні препарати або ж на знижку на деякі найменування. Міністерство охорони здоров'я перерахувало їх для інформування населення.

Другие новости