ПоддержатьУкраїнська

Битва за врожай: як на Кіровоградщині селяни відвойовують держпідприємство

StopCor
StopCor

StopCor

Битва за врожай: як на Кіровоградщині селяни відвойовують держпідприємство

Досить дивні події розвиваються вже другий рік навколо Державного підприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб» на Кіровоградщині.

Битва за врожай: як на Кіровоградщині селяни відвойовують держпідприємство

Дане державне підприємство, яке розташоване у селах Чарівне та Мирне Бобринецького району, підпорядковується Кіровоградській державній сільськогосподарській дослідній станції (КДСГДС) Національної академії аграрних наук України (НААНУ) і має у господарюванні більше 4 тисяч га землі.

Останнім часом, кілька років підряд, воно працювало за допомогою фермерів з сусідніх сіл, аграрії виступали інвесторами, даючи кошти на посівний матеріал і мінеральні добрива, за їхньою допомогою також і збирали врожай. Господарство державне, тому землю передавали у користування не офіційно.

Битва за врожай: як на Кіровоградщині селяни відвойовують держпідприємство

Виступали інвесторами господарства і підприємці, які надавали поворотну фінансову допомогу, постачали паливно-мастильні матеріали, надавали послуги сільгосптехнікою. Так тривало з року в рік. Робітники отримували, хоч і з невеликою затримкою, заробітну плату, вели розрахунки з інвесторами, одержувала допомогу від господарства і соціальна сфера села.

Все це було, а сьогодні в «Червоному землеробі» справи кепські. Загострилася ситуація минулого року, коли фермери спробували забрати те, що в черговий раз вклали під час посівної кампанії. Тоді якраз змінилося керівництво ДП «ДГ «Червоний землероб» і новий керівник, Віктор Кравченко, поставив під сумнів деякі документи та фінансові оборудки попереднього керівника – Петра Панібратця, про що заявив до правоохоронних органів. Адже у ті часи значні суми керівництво «Червоного землеробу» отримувало від інвесторів у вигляді готівки, щось приховували через касу, щось не приховували, саме тому новий керівник ініціював проведення аудиторської перевірки.

А тим часом на полях розпочалися справжні баталії за врожай. Фермери навмання заїзжали косити поля, на пальцях показуючи, де хто і що сіяв. Тільки завдяки небайдужості робітників господарства, правовому супроводу виконавчої служби обласного територіального управління юстиції та при підтримці громадськості і ЗМІ, поля прибрало господарство. Про конфлікт на полях повідомляв сайт «Гречка».

Були спроби невідомих осіб заволодіти врожаєм вже з токів, де він зберігався, а однієї ночі, в результаті «атаки», знову ж таки невідомих осіб, спалахнула сільгосптехніка – згоріли 2 комбайни «ДОН», що належали держпідприємству та один найманий комбайн KLAAS. Про це читайте за посиланням: http://gre4ka.info/rozsliduvannia/21584-kirovogradshchina-na-derzhavnomu-pidpriemstvi-spalili-tri-kombajni-ta-prodovzhuyut-vivoziti-vrozhaj-foto

Тодішній директор ДП «ДГ «Червоний землероб» В.Кравченко пообіцяв власнику комбайну розрахуватися з ним за його майно, пошкоджене в результаті «розбірок», адже він був впевнений, що правоохоронці знайдуть і притягнуть до відповідальності кривдників майна, та вони невідомі і досі. А самого Кравченка звільнили, призначивши виконуючим обов'язки директора його заступника – Любов Реву.

Тоді, восени 2015 року, врожай, що вберегли і який лежав на токах державного підприємства та був оцінений приблизноу 60 мільйонів гривень, передали на зберігання приватній структурі «Форум». І він… безслідно зник. За фактом даного розкрадання відкрито кримінальне провадження №12015120110000591 від 24.09.2015 року. Також за фактом викрадення держмайна 01.04.2016 року відкрило провадження і Національне антикорупційне бюро України. Та поки справа йде якось «кволо», що ще більше зневірює мешканців села. Прості робітники говорять – «ті, хто на ваговій у Бобринці керував відправкою зерна в минулому році, керує господарством і досі…», а їх, причетних до зникнення врожаю 2015 року, вперто не помічає новостворена державна антикорупційна структура.

Битва за врожай: як на Кіровоградщині селяни відвойовують держпідприємство

Та схоже, що нинішнє нове-старе керівництво ДП «ДГ«Червоний землероб» продовжує діяти за аналогічною схемою — 24 березня 2016 року в.о. директора ДП «ДГ«Червоний землероб» Рева Л.П. (мешканка Черкаської області) укладає із ТОВ «Агроінвестпрайм», що створене 21 березня 2016 року у місті Черкаси, договір підряду, за яким передає все вирощене на державній землі новоствореному (за три дні до укладання договору!) підприємству, позбавляючи таким чином всіх кредиторів, працівників держпідприємства та врешті державу, права збирати належний ДП «ДГ «Червоний землероб» врожай.

Про це повідомляв сайт «OCA.NEWS».

Вказаний договір укладений із перевищенням повноважень керівника ДП «ДГ «Червоний землероб» та без погодження із головним підприємством — Національною академією аграрних наук України.

Що і не дивно, адже як стало відомо з інсайдерськихджерел, до призначення Реви на посаду керівника держпідприємства «ДГ «Червоний землероб» доклали руку посередники, що мають відношення до керівництва цього приватного підприємства, а зробили це через одного з віце-президентів НААН, також, до речі, черкащанина. Саме тому, мабуть, в НААН і не помічають «талановитого» керівництва державним підприємством на Кіровоградщині, що вирізняється аж надто «господарським» підходом до справ. Поки не помічають. Адже в Україні вже є преценденти затримання корумпованих осіб з системи НААН. Чого вартий лише приклад затримання в Одесі на хабарі у 500 тисяч гривень директора інституту сільського господарства НААНУ, який за не перевірку одного з державних дослідних господарств та збереження його керівника на посаді «запросив» в останнього 3 мільйони гривень.

Кредитори господарства, спостерігаючи таку «діяльність» в.о. керівника державного підприємства, почали подавати до суду, аби визнати за собою право на інвестовані кошти та гарантувати їх повернення врожаєм 2016 року. Сьогодні у більш як двох десятків кредиторів – фізичних та юридичних осіб, є рішення судів, що набрали юридичної сили. Боргів, за цими рішеннями, на загальну суму понад 37 мільйонів гривень. А ще у судових інстанціях розглядаються позови про стягнення кредиторської заборгованності на суму понад 10 мільйонів гривень.

До всього цього державне підприємство «накопичило» боргів по податках, внесках до Пенсійного фонду, ще одним, окремим рядком – борги по заробітній платі робітникам. Рахунки підприємства заблоковано. Урожай описано виконавчою службою.

Один з найбільших кредиторів господарства – Василь Вінницький, зрозумівши, що нинішні керівники ДП «ДГ«Червоний землероб» не збираються йому повертати вкладені ним кошти, подав заяву про банкрутство до Господарського суду Кіровоградської області. Справу розглядає суддя Деревінська Л.В., яка вже кілька разів з невідомих причин переносила судові засідання, чергове призначивши на 13 вересня цього року.

Представник В.Вінницького, адвокат Наталія Майнард, дала коментар для сайту ОСА.NEWS.

Варто зазначити, що згідно із чинним законодавством від процедури банкротства виграють всі, у хорошому розумінні цього слова. Призначений судом арбітражний керуючий розпочне вирішення питань, що важким тягарем лежать сьогодні на господарстві – люди зможуть отримати свої зароблені кошти, державі будуть сплачені податки до бюджету, а кредитори отримають вкладені ними інвестиції. Це згідно із законом. А якщо все залишиться на тому ж рівні, що і зараз – то можливе повторення минулорічних подій.

До цього вже спонукає як поведінка керівництва ДП «ДГ«Червоний землероб» та мовчазна згода з таким станом речей правоохоронних органів, так і обстановка у сільському соціумі. Людям не віддають зароблене.

Щоправда, як тільки підходить справа до збиральної кампанії, щоб понизити градус напруги в робітничому та селянському соціумі, йому видають зароблене за один місяць. Останній раз видали тоді,коли закінчили косити ранні зернові. Робили це, за твердженням місцевих, якось дивно – о другій годині ночі в конторі…

Можливо тому, що виконавці (а такі дії мають відбуватися за їх участі і фіксації) у цей час, як і всі нормальні люди (якщо тільки вони не знаходяться на робочому місці), сплять. Спали б і жителі Чарівного та Мирного, проте пішли за заробленим, бо дітей треба збирати до школи. Ті «крихти», що видали людям, аж ніяк не задовольнили їх і через кілька тижнів був страйки біля приміщення контори підприємства – на вимогу людей запросити керівника Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Семеняку І.М., Л.Рева відповіла, що «він у відпустці». Але на зборах трудового колективу, що пройшли 8 вересня (після того, як у той же день до людей приїздив представник інвестора Василя Вінницького, щоб пояснити ситуацію з позовом про банкрутство), даний керівник дослідної станції запитав, чому його не запрошували на минулі зібрання і страйки… Виходить, зовсім не через відпустку не був присутній, а просто керівництво державного дослідного господарства не хотіло, щоб люди в пориві гніву та від безвиході щось йому розповіли. Про діяльність того самого керівництва є що розповісти.

Доволі цікава позиція у прокуратури Кіровоградської області – вона вперто не помічає оборудок ДП «ДГ«Червоний землероб» з приватними структурами (буцім то –кредиторами), в частині передачі їм (створеній юрособі за три дні до самої передачі) врожаю 2016 року. Проте винятково ретельно контролює дії інших кредиторів по виконанню рішень судів.

Допомагає простим людям бути почутими владою та правоохоронними органами, які поки що нічого «не чують» і «не бачать», громадська організація «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади та правоохоронних органах». Голова антикорупційної організації Андрій Максюта дав коментар для сайту ОСА.NEWS.

А.Максюта виступав і перед зібранням селян у Чарівному, наголошуючи, що справедливість переможе. А по-іншому бути і не може. Ці люди, окрім роботи в господарстві в селі, нічого не мають. А годувати власні родини потрібно, вчити дітей потрібно. Живуть люди з власних підсобних господарств, тварин та птицю з яких також потрібно чимось годувати. Ще мають невеликі городи. Паїв, як майже у всіх селах по Україні, тут не має. Земля в ДП «ДГ «Червоний землероб» не розпайована. Вона державна. Проте наживаються на ній усі, окрім держави і простих людей.

От саме для них, простих людей, і має перемогти справедливість.

Другие новости