ПоддержатьУкраїнська

Близько 70% осіб з інвалідністю працездатного віку не мають роботи

StopCor
StopCor

StopCor

Близько 70% осіб з інвалідністю працездатного віку не мають роботи

Про це сказав державний експерт експертної групи з питань реабілітації Директорату соціального захисту прав осіб з інвалідністю Міністерства соціальної політики України Роман Пилипенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Було зазначено, що 70% людей з інвалідністю, які не працевлаштовані, працездатного віку. В принципі, так, така цифра дійсно є. Ми моніторимо щороку цю інформацію, вона десь близько 70% - незайнятих людей з інвалідністю”, - сказав Пилипенко.

Причину такої ситуації він бачить у недосконалості та застарілості українського законодавства.

“На жаль, на рівні директив або постанов Кабінету Міністрів врегулювати системно і комплексно питання щодо будь-яких аспектів працевлаштування неможливо”, - зазначив посадовець.

За його словами, ситуацію можна вирішити внесенням змін до деяких законів, “тому що ця тематика стосується не лише основ законодавства щодо осіб з інвалідністю, а й системи соцстрахування, стосується системи реабілітації тощо”.

Водночас Пилипенко поінформував, що відповідний законопроєкт Кабінет Міністрів уже підготував і вніс до Верховної Ради, де він зареєстрований під номером 5344.

“Це масштабний, комплексний системний законопроєкт, автором якого є уряд. Коли він готувався як проєкт, залучалися дуже багато фахівців... Він враховує європейський досвід з урахуванням нашого українського менталітету, що дуже важливо, з урахуванням нашої правової бази. Він у Верховній Раді, але складність полягає в тому, що на цей законопроєкт з’явилося дуже багато інших альтернативних законопроєктів від народних депутатів, котрі запропонували інші норми, які є в кількох моментах дискусійними, в деяких моментах такі, що заслуговують на увагу, а деякі просто неприпустимі”, - зазначив Пилипенко.

Він наголосив, що вирішити проблему з працевлаштування осіб з інвалідністю без змін до законів неможливо.

“А ситуація буде поки що погіршуватися. Чому? Тому що система квотування працює все гірше... Ми побачили судову практику і побачили, що дуже багато роботодавців все більше щороку подають до судів, вони їх виграють, таким чином вони і квоту не виконали, і штрафні санкції не заплатили”, - розповів Пилипенко.

Як відомо, 7 квітня 2021 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю” (реєстр. № 5344).

У пояснювальній записці до проєкту закону зазначається, що проєктом закону пропонується внести зміни до законів України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”, “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” та "Про державну службу”.

Документом передбачені комплексні законодавчі ініціативи, спрямовані на впровадження реальних стимулюючих механізмів, зокрема в частині визначення альтернативного способу виконання встановленого законодавством нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю.

Також передбачено запровадження справедливого підходу щодо відповідальності за невиконання встановленої квоти, особливо це стосується бюджетних установ, на які не поширюється норма щодо сплати адміністративно-господарських санкцій відповідно до Господарського кодексу України. У зв’язку з цим у Законі України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” пропонується змінити поняття "адміністративно-господарські санкції” на "цільові фінансові санкції”, що дозволить створити рівні умови для всіх роботодавців в частині відповідальності за порушення законодавства у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю.

Джерело: Укрінформ

Другие новости