ПоддержатьУкраїнська

Будівництво без правил – хмарочос на Платонівському зводиться з численними порушеннями

StopCor
StopCor

StopCor

Будівництво без правил – хмарочос на Платонівському зводиться з численними порушеннями

У Солом'янському районі Києва блискавично зводиться величезний хмарочос, а разом із поверхами у геометричній прогресії зростає й кількість зафіксованих порушень та конфлікт довкола будівництва. Яку загрозу становить бетонний монстр та на чий бік встали столичні посадовці – у новому сюжеті Альони Середи. 

https://www.youtube.com/watch?v=2_z8CYyGL8c

Небезпечний будівельний майданчик, на місці якого вже зовсім скоро буде височіти 23-поверховий будинок, розташований прямо між двома освітніми закладами. Внаслідок будівельних робіт стіни школи вже пішли тріщинами, а малеча з дитсадка налякана постійним  "землетрусом".

Та чим більшого резонансу набуває справа – тим швидше починають працювати будівельники: вочевидь, щоб якнайшвидше здати скандальний об'єкт, до якого так багато запитань. Перше і найголовніше – сама ділянка. Те, що будівельний кран із тоннами будматеріалів проноситься над головами дітей – наслідок махінації з площею будмайданчика.

"На 210 квартир двадцять п'ять соток землі ні за якими підрахунками не може бути надано", – коментує експерт з державного управління та містобудування Віктор Глеба, – "Для такого будинку має бути надано півгектара території. Тоді всі державні будівельні норми в частині майданчиків, озеленення, паркування, відстані до школи і паркування будуть дотримані".

А ось, власне, як має прораховуватись площа для забудови. В цьому житловому будинку за планом 210 квартир. В середньому по 2,5 людини на одне помешкання. Тобто не менше ніж півтисячі мешканців. Тоді ж, виходячи з поверховості забудови, а це двадцять три поверхи – на особу припадає щонайменше 12 метрів квадратних. Множимо 500 на 12 і отримуємо 0,6 гектара території. Це 60 соток землі замість 25 наявних. Ось чому відстань до навчальних закладів критично небезпечна.

"За ДБН від огорожі школи до паркінгу підземного й надземного має бути 25 метрів. Але ці двадцять п'ять метрів не витримані", – наголошує сертифікований архітектор Володимир Гейко.

У тому, що ДБН не витримано, можна легко впевнитись на власні очі: від школи до паркана будівельного майданчика усього 2,5 метра, а від садочка – 10. Якби забудовник дотримався затверджених норм, паркан стояв би прямо в котловані. До слова, паркан взагалі досить умовний, оскільки не здатний убезпечити і легко пошкоджується.

Нагадаємо, що зростає цей небезпечний велетень на замовлення столичної мерії. Замовником об'єкта є комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство".

Другие новости