ПоддержатьУкраїнська

Через аномально теплу погоду озимі зернові відновили весняну вегетацію раніше термінів

StopCor
StopCor

StopCor

Через аномально теплу погоду озимі зернові відновили весняну вегетацію раніше термінів

Озимі зернові через аномально теплу зиму відновили весняну вегетацію більш ніж на два тижні раніше середніх багаторічних термінів.

Про це повідомляє "SuperAgronom.com", передає "Kurkul".

Згідно даних, кінець останньої декади лютого-початок першої декади березня характеризувалися надзвичайно теплою погодою з невеликими опадами. Середньодобові температури повітря коливалися в межах від 0,3 до 8,2 °С тепла, що вище норми на 5-10 °С.

Опади спостерігалися майже на всій території. Їх кількість в третій декаді лютого становила від 150 до 300% (12-30 мм). Ґрунт був талий, або глибина його промерзання не перевищувала 1-2 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур становила 1-2 °С морозу, що значно вище критичної температури вимерзання рослин.

Зазначається також, що через аномально теплу зиму умови для завершення перезимівлі озимих культур залишалися малосприятливими. Протягом зими рослини повільно вегетували і витрачали поживні речовини. На більшості площ рослини озимих зернових культур перебували в доброму та задовільному стані. Загибелі рослин не відзначалось.

Другие новости

Пожар, избиение и 'схема' с уклонистами: в деле пророссийского митрополита Лонгина из Буковины – новые детали

Пожар, избиение и "схема" с уклонистами: в деле пророссийского митрополита Лонгина из Буковины – новые детали

На скандально известного митрополита Михаила Жара (Лонгина) напал неизвестный, а после в его доме начался пожар, но он забрал заявление и попытался закрыть дело