ПоддержатьУкраїнська

Через корупцію і закриття бібліотеки мешканці Дніпропетровщини звернулися до губернатора

StopCor
StopCor

StopCor

Через корупцію і закриття бібліотеки мешканці Дніпропетровщини звернулися до губернатора

Представники марганецького осередку "Стоп корупції" звернулись до голови Дніпропетровської обласної адміністрації Валентина Резніченка через безлад у комунальній сфері міста та корупційні дії з боку керівництва Марганця.

Подробиці повідомили активісти проекту.

"Ми звернулись до губернатора Дніпропетровщини з проханням втрутитись у ситуацію, яка склалася в місті. До ГО "Стоп корупції" м. Марганець звернулись небайдужі громадяни стосовно безладу в комунальній сфері та корупційних діянь з боку керівництва міста. Так нашому осередку містянин Євген Лисак надав відео із зафіксованими порушеннями в роботі комунальників під час укладання асфальтового покриття на центральній вулиці міста, сміттєві звалища у житлових районах та міні-котельні непридатні до запуску в експлуатацію.

Асфальтове покриття кладуть з порушеннями технологічних норм у невідповідні погодні умови. Матеріал укладають в один шар, рештки викидають на узбіччя, комунальники не прибирають старі бордюри та щоразу під час так званого ремонту дороги звужують проїжджу частину без погодження з відповідальними за цю сферу підрозділами поліції. Слід також зазначити, що цей проект реконструкції дороги не погоджений з іншими комунальними підприємствами і не проведені винесення або заміна комунікацій, розташованих під дорогою. Вже є факт порушення нового укладеного покриття через аварію водопровідної мережі", – зазначають активісти.

Окрім того, серед житлових будинків складують зрубані насадження, сміття звалюють в купи, які не вивозять по півроку.

"Міський голова Марганця Олена Жадько одноосібно, без проведення обговорень з територіальною громадою міста, ухвалила рішення про відключення міста від системи централізованого теплопостачання. Під виглядом даної реформи фірми, наближені до мера, шахрайськими методами, незаконно, повирізали металеві теплотраси, пограбували котельні, при встановленні електроопалення в квартирах грабують неосвічених громадян шляхом встановлення неякісного обладнання та замінюють електролічильники без відповідної документації! За свої послуги фірми беруть з громадян кошти.

Окрім того, міні-котельні, які мають забезпечувати теплом об'єкти інфраструктури, досі не введені в експлуатацію. Значна кількість об’єктів інфраструктури досі не опалюється – а це і дитячо-юнацькі спортивні школи, музична школа, професійно-технічний ліцей та гуртожиток, управління пенсійного фонду, управління соціального захисту населення, суд, прокуратура, БТІ, всі бібліотеки міста, кінотеатр "Дніпро", палац культури, управління освіти – і все це не зважаючи, що опалювальний сезон офіційно розпочався з 18 жовтня! А в більшість шкіл міста опалення надано лише з 1 січня!

Це все попри те, що місцева влада Марганця обіцяла перевести містян на автономне теплопостачання ще до початку опалювального сезону.  У патовій ситуації у сфері ЖКГ містяни вбачають бездіяльність та корупційну складову з боку відповідальних за цей напрямок чиновників міської ради. Окрім того, усі порушення та використання бюджетних коштів на неякісні роботи та послуги відбуваються з відома очільниці Марганця", – додають стопкорівці.

У зв'язку з тим, що не було попередньо посилено електромережі, є випадки постійного відключення електрозабезпечення більшості районів міста. Посилення електромереж будинків Жадько вимагає проводити коштом громадян, при цьому заявляє, що на ці роботи кошти виділені з бюджету Дніпропетровської обласної ради, зазначають активісти.

З цього приводу небайдужі жителі міста разом з ГО "Стоп корупції" м. Марганець звертались до Президента України П.О.Порошенка й отримали відповідь від Першого заступника Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчука, що звернення надіслано до Дніпропетровської обласної державної адміністрації для невідкладного розгляду та вжиття необхідних заходів реагування та інформування про результати. Але станом на 10 січня ніяких відповідей досі не надійшло і містяни не бачать ніяких зусиль стосовно вирішення цього питання, додали активісти.

Також є багато інших фактів протиправної діяльності мера міста – один із яких це закриття бібліотечної філії №2 без погодження з Міністерством культури. Намарне нагадувати, що бібліотеки у сьогоденні – це дієві центри просвітництва і чи не єдині на місцях культурно-освітні майданчики об'єднання місцевої громади. В той час, коли під патронатом Марини Порошенко в інших містах відкривають бібліотеки – в нашому закривають, напевно для подальшого збагачення! Серед працівників бібліотечного фонду впевнено поширюється інформація про закриття наступної дитячої бібліотеки. А власне бібліотека, вважає мер Марганця, — не рентабельна, навіть якщо вона має 3600 читачів, а серед них — 600 дітей і 1000 – молодь.

Особливо обурює в цій ситуації ще й те, що чимало авторів та громадських активістів власним коштом, і ось уже постійно, поповнюють бібліотечні фонди місцевих бібліотек на Сході країни — натомість на місцях спостерігається ганебна практика знищення українських закладів культури при цьому не виділяється жодної копійки на розвиток бібліотек міста.

"Не зважаючи на викладене та керуючись Законами України, вимагаємо створити міжвідомчу комісію із залученням правоохоронних органів та провести перевірку викладених фактів і притягти винних до відповідальності", – резюмують представники марганецького міського осередку ГО "Стоп корупції".

Другие новости