ПоддержатьУкраїнська

Через літак з України, який порушив міжнародний повітряний простір, Угорщина привела у бойову готовність винищувачі

StopCor
StopCor

StopCor

Через літак з України, який порушив міжнародний повітряний простір, Угорщина привела у бойову готовність винищувачі

За офіційною інформацією угорських військових, близько опівночі вони зафіксували невеликий літак, який перетнув повітряний простір Угорщини без погодження з відповідними органами цієї країни - повідомляє видання Mukachevo.net. Інцидент стався у ніч на неділю 10 червня 2018 на українсько-угорському кордоні в районі пункту пропуску «Лужанка – Берегшурань».

Відразу ж було оголошено тривогу, повідомлено відповідні безпекові органи НАТО та приведено повітряні сили Угорщини до готовності.

Більше того, в офіційному повідомленні угорської національної інформагенції МТІ йдеться про те, що службовий винищувач Gripen (шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління), знаходячись над літаючим апаратом, бортовою інфраструктурою надав сигнал про свою присутність. Водночас, у коментарі речника Держприкордонслужби Олег Слободяна йдеться про те, що винищувачі були лише приведені у бойову готовність, але не були підняті в повітря.

"Зараз угорські та українські прикордонники проводять оперативні заходи, пошукові дії. Правоохоронці намагаються встановити, що це був за літальний апарат і з якою метою порушена межа. Кримінальну справу не порушено, тому що немає підтвердженого факту, немає затриманого літального апарату" – пояснив Слободян. Також пан Слободян підтвердив припущення Mukachevo.net, яке першим повідомило в Україні про цей інцидент, що скоріш за все це були контрабандисти.

Другие новости