ПоддержатьУкраїнська

«Чистий мозок»: в Україні стартував проєкт про спростування медичних міфів

StopCor
StopCor

StopCor

«Чистий мозок»: в Україні стартував проєкт про спростування медичних міфів

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я. 

Сьогодні МОЗ представило першу п’ятірку найпоширеніших медичних міфів останніх тижнів.

МІФ №1: У МОЗ назвали міста, де студенти і школярі перейдуть на дистанційне навчання.

У МОЗ наголошують, що списку міст, у яких навчальні заклади перейдуть на дистанційне навчання, не існує. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину і введення обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострого респіраторного захворювання COVID-19, викликаного коронавірусом SARS-CoV-2”, в Україні діє «адаптивний карантин». Залежно від епідемічної ситуації, в регіоні, районі або місті обласного значення може бути встановлено рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» і «червоний». 

У МОН також спростували неправдиву інформацію про те, що дистанційне навчання буде запроваджено на всій території України. У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що у разі встановлення «жовтого» або «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки очне навчання триватиме в тих навчальних закладах, де понад 80% співробітників у колективі вакциновані. 

При впровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки забороняється робота всіх навчальних закладів.

Більше інформації читайте тут

МІФ №2: В Україні - епідемія інсультів через захисні маски і вакцинацію від COVID-19.

Цю конспірологічну теорію про COVID-19 запустив відомий український антивакцинатор, заявляють у МОЗ. У рамках цієї теорії поширюється твердження, що «справжньою» причиною інсультів серед українців є, нібито, «вигадана пандемія» і те, що «люди вже півтора року живуть у стресі, носять намордники і коляться».

У МОЗ наголошують, що COVID-19 дійсно підвищує ризик розвитку інсульту, проте не через «носіння масок», а через інфікування організму збудником SARS-CoV-2. Дослідження показали, що у людей із SARS-CoV-2 розвивається аномальне згортання крові як запальна реакція на вірус. Це збільшує ризик утворення тромбів. Якщо згусток крові блокує артерію, що веде до мозку, це й викликає інсульт.  

МІФ №3: Часникова вода є природною вакциною від коронавірусу

Водночас часникова вода не є природною вакциною проти коронавірусу. За даними ВООЗ, немає ніяких доказів того, що вживання часнику в будь-якому вигляді захищає від SARS-CoV-2. Здатність цього продукту запобігати застудним захворюванням і лікувати їх також не доведено.

Більше інформації читайте тут

МІФ №4: Наслідки мРНК-вакцинації буде неможливо вилікувати – вона змінює генетичний код людини.

У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що наслідки мРНК-вакцинації буде неможливо вилікувати, оскільки така вакцина, нібито, модифікує гени людини. У публікаціях схожого змісту цитують німецького лікаря-натуропата Анетт Лілінгер.

Натомість у МОЗ стверджують, що цей тип вакцини містить тільки мРНК, необхідну для створення певного білка, ідентичного білку вірусу, і не зачіпає при цьому гени людини.

Більше інформації читайте тут

МІФ №5: в Україні з літаків скидають штам «Дельта».

У соціальних мережах поширюється дезінформація про те, що в Україні нібито почали скидати з літаків на міста штами COVID-19. Повідомляється також, що інверсійний слід від літаків – це «хімтраса», а доказом служить той «факт», що слід від звичайного повітряного судна нібито «має зникнути через 15-30 секунд». Також супротивники вакцинації стверджують, що літаками «завозять нову партію коронавірусу» в Україну і готують «парад хвороб» для населення.

Ніякого «завезення штамів COVID-19» не існує, підкреслюють у МОЗ. Те, що антивакцинатори називають «розкиданням із літаків нової партії коронавірусу», – не більше ніж щорічна кампанія з вакцинації диких тварин від сказу.  

Більше інформації читайте тут

Як повідомляв Укрінформ, в Україні станом на 21 вересня підтверджено 2 355 805 випадків COVID-19, з них за добу – 5 159.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 6 366 925 людей, з них отримали одну дозу – 6 366 923 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 198 661 людина (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).

Джерело: Укрінформ

Другие новости