ПоддержатьУкраїнська

Джелялов: У матеріалах «справи» відсутні докази злочину, що приписують мені

StopCor
StopCor

StopCor

Джелялов: У матеріалах «справи» відсутні докази злочину, що приписують мені

Про це Джелялов написав у своїй заяві, опублікованій у Фейсбуці адвокатом Миколою Полозовим, передає Укрінформ.

«Ознайомившись з матеріалами кримінальної справи, можу лише підтвердити: мій арешт – незаконне переслідування людини, журналіста, громадського діяча за свободу вираження думки, професійну діяльність та захист інтересів громадян України в Криму. У матеріалах справи відсутні прямі, об'єктивні докази злочину, що приписується мені», - йдеться у заяві.

Як вважає Джелялов, у своїх обвинуваченнях слідство бездоказово базується лише на припущеннях, не пред'явлючи ані мотивів, ані наміру, «що говорить про відсутність складу злочину в будь-яких моїх діях».

За словами політв'язня, «обвинувачення базується на свідченнях трьох засекречених свідків, які чудесним чином «бачили» і «чули» тільки те, що потрібно було слідству».

Джелялов: У матеріалах «справи» відсутні докази злочину, що приписують мені

Після ознайомлення з матеріалами «справи» Джелялов вважає очевидним, що «сторона обвинувачення не турбуватиме себе доведенням провини фігурантів цієї політичної справи, оскільки суд традиційно винесе заздалегідь написаний вирок».

«Проте ми з адвокатами готуємося до серйозного опору, з метою в черговий раз викрити цинізм, підлість та брехливість російської репресивної системи», - заявив політик.

Він закликав «усіх вільних людей в окупованому Криму» чинити ненасильницький опір незаконним арештам, штрафам, тортурам.

Як повідомлялося, 3 та 4 вересня в окупованому Криму силовики провели незаконні обшуки та затримання першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, а також Азіза та Асана Ахтемових.

6 вересня районний «суд» Сімферополя заарештував їх. Спочатку Джелялову висунули обвинувачення у пособництві у диверсії на газопроводі в селі Перевальне, а потім перекваліфікували обвинувачення у вчинення диверсії у складі організованої групи (п. «а» ч. 2 ст. 281 КК РФ) та незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, що здійснені організованою групою (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ). Згодом Джелялову пред'явили обвинувачення і в контрабанді вибухового пристрою.

Асана Ахтемова обвинувачують у диверсії, скоєній групою осіб, незаконному придбанні, зберіганні вибухових речовин групою осіб та контрабанді вибухових пристроїв.

22 грудня 2021 р. Київський районний «суд» м. Сімферополя задовольнив клопотання слідчого ФСБ про продовження на місяць строку тримання під вартою Нарімана Джелялова та братів Асана та Азіза Ахтемових.

Фото: Фейсбук

Джерело: Укрінформ

Другие новости