ПоддержатьУкраїнська

Євросоюз зняв обмеження на ГМО задля розробки вакцини

StopCor
StopCor

StopCor

Євросоюз зняв обмеження на ГМО задля розробки вакцини

Про це повідомляє Європейська рада.

«Цей правовий акт встановлює тимчасові винятки для клінічних випробувань такої вакцини, зокрема, у проведенні передбаченої законодавством ЄС оцінки ризиків для довкілля та використання ГМО. Він також поширює ці тимчасові винятки на дозвіл країнам-членам використовувати медичні продукти, що містять ГМО для лікування або запобігання COVID-19 у певних виключних або термінових ситуаціях, які визначені у фармакологічному законодавстві», - йдеться у повідомленні.

При цьому реалізація продуктів, котрі містять ГМО, як і раніше, потребує спеціальних дозволів від уповноважених органів контролю.

Запроваджені винятки із законодавства про ГМО діятимуть, поки ВООЗ визнає ситуацію з COVID-19 пандемією - або протягом періоду, коли застосовується режим надзвичайної ситуації у сфері здоров’я, відповідно до рішення Єврокомісії.

Запроваджені Радою ЄС норми Єврокомісія схвалила 17 червня. 10 липня їх підтримав Європарламент. Як очікується, відповідний правовий акт буде оприлюднено в Офіційному журналі ЄС 17 липня, і вже наступного дня він набуде чинності.

Джерело: Укрінформ

Другие новости