ПоддержатьУкраїнська

Колегія вибірників формально підтвердила обрання Джо Байдена президентом США

StopCor
StopCor

StopCor

Колегія вибірників формально підтвердила обрання Джо Байдена президентом США

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в США.

Джо Байден у понеділок отримав значно більше 270-ти вибірників, необхідних для перемоги, після того, як стали відомі результати голосувань у Каліфорнії. Там перемогу демократа підтвердили всі 55 членів Електорального коледжу в штаті.

Отже, в загальному рахунку, за Джо Байдена та Камалу Гарріс проголосували 302 вибірники, за Дональда Трампа й Майка Пенса – 232.

Нагадаємо: в Сполучених Штатах на виборах президента й віцепрезидента країни діє система Електорального коледжу. Її сутність полягає в тому, що після загальних голосувань (які відбулися 3 листопада) лідерів держави обирають так звані вибірники – делегати від кожного штату.

Їхня кількість дорівнює 538-ми – за чисельністю членів Конгресу США. Найменші за кількістю населення штати, такі як Вермонт і Вайомінг, мають по три вибірника, у той час, як Техас – 38, а Каліфорнія – 55.

Вибірники обираються однією чи іншою партією в штаті з-поміж авторитетних громадян після процедури сертифікації голосувань, коли офіційно затверджується ім’я переможця в тому чи іншому американському штаті.

Джерело: Укрінформ

Другие новости