ПоддержатьУкраїнська

Комітет Ради пропонує дозволити вишам навчати іноземних студентів різними мовами

StopCor
StopCor

StopCor

Комітет Ради пропонує дозволити вишам навчати іноземних студентів різними мовами

Про це під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Освіта та науки” сказав голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає кореспондент Укрінформу.

“Є ініціатива комітету освіти та науки, і ми її найближчими тижнями будемо вносити в парламент для того, щоб наші університети могли зробити певний стрибок на зовнішні ринки. Сьогодні навчання іноземців дозволено двома мовами - або англійською, або українською. Ми втрачаємо величезні ринки наших сусідів. Мова йде про те, щоб дозволити навчання іноземців в окремих групах іноземців будь-якою мовою. ...Ми порахували, що потенціал цього закону — плюс 20 тисяч студентів іноземців. А це означає, що щорічно це плюс 1,2 млрд грн в бюджети університетів, і щорічно плюс 4 млрд грн в бюджети місцевих громад”, - сказав Бабак.

Таким чином, за словами голови комітету, наприклад, на Закарпатті в університетах можуть викладати для іноземних студентів угорською мовою, на Львівщині та Волині — польською, в Чернівцях - румунською тощо. Також, за його словами, це дасть змогу приймати на навчання студентів із Середньої Азії, навчання яких могло б здійснюватися російською мовою.

На сьогодні, за словами Бабака, в Україні навчається близько 70 тисяч студентів-іноземців.

Окрім цього, голова комітету ВР додав, що нині на другому читанні знаходиться законопроєкт, яким пропонується дозволити об'єднання вишів.

“Нам потрібно створювати і серед українських університетів величезні регіональні потужні галузеві університети. Зокрема і шляхом об’єднання. І це важливий елемент. У нас, на жаль, цей процес по суті заблокований указом президента від 1998 року, яким не дозволяється об'єднувати майно національних університетів, а у нас їх більш ніж 160. Це велика проблема. Ми домовилися про те, що вирішимо її на рівні закону, він на другому читанні. Я сподіваюся, найближчими двома пленарними тижнями ми приймемо такий закон, який дозволяє об’єднувати університети в більш потужні, бо тільки великі університети, з гарною матеріальною та фінансовою базою можуть дати хорошу якість освіти”, - сказав Бабак.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський під час форуму "Україна 30. Освіта і наука" підписав указ про створення Президентського університету майбутнього.

11 травня Президент анонсував відкриття в Україні нового університету з підготовки спеціалістів у сфері безпеки.

Джерело: Укрінформ

Другие новости