ПоддержатьУкраїнська

Контрабанда героїну з Ірану: викрили третього учасника злочинної групи

StopCor
StopCor

StopCor

Контрабанда героїну з Ірану: викрили третього учасника злочинної групи

Про це на брифінгу поінформував заступник начальника Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції України Вячеслав Сафонов, передає кореспондент Укрінформу.

"Особа ще одного учасника встановлена, встановлюється його місцезнаходження та будуть вжиті заходи для його затримання", - поінформував посадовець.

Сафонов також нагадав про затримання у Києві двох учасників цього наркоугрупування, які безпосередньо на території України займалися організацією транзиту героїну. Суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Затримані наразі відмовляються від надання показів, сказав заступник начальника Департаменту боротьби з наркозлочинністю НПУ.

За його словами, документування цього каналу проводилося понад рік.

Як уточнив начальник Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Сергій Федченко, маскували наркотик у пустотілій цеглі.

"Підшуковували члени наркоугрупування перевізників, яких використовували теж "втемну". Відгружали у пустотілу цеглу героїн, який доставляли через Віреміню і Грузію на територію України, де це все розфасовували і потім меншими партіями планувалося вивозити (наркотик - ред.) у сховках, спеціально обладнаних, до країн Європи", - заявив Федченко.

Начальник Департаменту боротьби з наркозлочинністю НПУ розповів, що всі члени наркоугрупування - громадяни Турції, нікого з українців у цій справі не затримували.

Відповідаючи на питання - що буде далі з вилученим героїном? - Сафонов зазначив, що згідно з законодавством, усю партію спочатку буде направлено до ДНДКЦ на дослідження, там мають встановити відсоткову ємність безпосередньо чистої речовини, потім - у якості речових доказів наркотик має бути долучений до матеріалів кримінального провадження, і згодом - за рішенням суду буде прийнято рішення про знищення героїну.

Інших механізмів українським законодавством наразі не передбачено, уточнив Сафонов.

Зі свого боку директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко повідомив, що експерти встановили, що це - чистий героїн, "найчистіший героїн, який може бути у природі".

За словами Федченка, такий результат - викриття каналу контрабанди героїну - був отриманий завдяки кропіткій співпраці усього кримінального блоку Нацполіції, міжнародних партнерів, оперативних співробітників, експертів, слідчих, прикордонної і митної служб та інших.

Як повідомлялося, 23 липня генпрокурор Ірина Венедіктова поінформувала, що правоохоронці затримали двох братів, громадян Туреччини - організаторів контрабанди героїну на понад 1 млрд грн.

Голосіївський райсуд Києва того ж дня обрав запобіжні заходи двом затриманим організаторам транснаціональної злочинної схеми, які підозрюються у постачанні героїну з Ірану до України, у вигляді арешту без альтернативи застави.

Джерело: Укрінформ

Другие новости