ПоддержатьУкраїнська

Кубраков каже, що цьогоріч у фокусі ParisInfraWeek була Україна

StopCor
StopCor

StopCor

Кубраков каже, що цьогоріч у фокусі ParisInfraWeek була Україна

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство інфраструктури України у Фейсбуці

“Щороку Міністерство економіки та фінансів Франції проводить конференцію, присвячену інвестиціям в інфраструктуру. Цього року у фокусі ParisInfraWeek – Україна. Цьому сприяли два ключові фактори – активна співпраця наших країн за останні 2 роки та перші помітні результати Великого будівництва", - розповів Кубраков.

Він нагадав, що Україна та Франція у 2021 році підписали Рамкову угоду загальною вартістю 1,3 млрд євро.

"Нові напрямки, які ми презентували цими днями, потенційно додадуть ще мільярд інвестицій", - стверджує міністр.

Так, у Парижі було презентовано проєкт будівництва першої концесійної дороги Краковець — Львів — Броди — Рівне. Запланована протяжність дороги — 262 км. Очікується, що до кінця року буде завершено розробку ТЕО і вже наступного стартує будівництво дороги.

Мінінфраструктури також презентувало проєкти зі створення Національного авіаперевізника та модернізації МА «Бориспіль».

Крім цього, французька компанія Alstom та Укрзалізниця фіналізують контракт щодо закупівлі Україною 130 вантажних електротягів. Це частина масштабної державної програми оновлення рухомого складу на українській залізниці, а саме локомотивів, пасажирських та вантажних вагонів тощо. Як зауважили у міністерстві, у фокусі – замовлення для українських вагонобудівних заводів.

Однак для участі у програмі розглядаються й іноземні компанії, з обов’язковою умовою локалізації виробництва в Україні.

Paris InfraWeek щороку організовується Міністерством економіки, фінансів та відновлення Франції. Цьогоріч у форумі, що тривав до 8 жовтня, брали участь такі інвестиційні фонди та фінансові установи як Європейський інвестиційний банк, Meridiam, Linklaters, Ardian, Willkie, HSBC, Standard Chartered, Vauban Infrastructure Partners, Bird&Bird, France Invest, Capital Markets, Stoa Infra and Energy та інші.

Джерело: Укрінформ

Другие новости