ПоддержатьУкраїнська

"Ліквідувати не можна залишити!" – скандальному "ФанПлиту" заборонили псувати повітря

StopCor
StopCor

StopCor

'Ліквідувати не можна залишити!' – скандальному 'ФанПлиту' заборонили псувати повітря

Застаріле обладнання на фабриках та заводах, ігнорування екологічного законодавства та жодного контролю за охороною довкілля. Власники підприємств економлять на житті та здоров'ї людей, які живуть поруч з небезпечними виробництвами. У серії репортажів «СтопКор» вже висвітлював те, як завод «Фанери та Плити» отруює життя мешканцям сусіднього з ним ЖК «Комфорт Таун» викидами формальдегіду.

Завод, як розповідають люди, щоб зекономити, один зі своїх котлів почав опалювати власними відходами, які виділяють у повітря небезпечний для здоров'я людини формальдегід. Державна екологічна інспекція під час перевірки підприємства підозри жителів підтвердила: завод свої небезпечні відходи не вивозить, а спалює в одному зі своїх котлів та ще й без дозвільних документів.

Щоб домогтися реакції столичної влади на небезпечне виробництво, відходи якого отруюють життя формальдегідом, люди разом з активістами «Стоп корупції» були вимушені влаштувати символічне поховання чистого повітря, якого вже багато років позбавлені мешканці будинків, розташованих біля підприємства «ФанПлит».

Якщо раніше Міністерство екології та природних ресурсів вдавало, що порушень у заводу немає та не знаходило підстав для анулювання дозволів на викиди «ФанПлиту», то після неодноразових звернень мешканців ЖК та ГО «Стоп Корупції» міністерство свою позицію таки змінило і подало на ПрАТ «ФанПлит» позов до суду. Суд вимоги міністерства задовольнив і забрав дозвіл на викиди у ПрАТ «ФанПлит». Тоді керівники підприємства з рішенням суду були не згідні та подали апеляцію. Але судді в один голос підтримали мешканців ЖК.

І тепер  найголовніше – «СтопКор» разом із жителями ЖК Комфорт Таун добилися від влади утворення тимчасової міжвідомчої робочої групи, яка має остаточно вирішити усі проблемні питання функціонування заводу ПрАТ «Фанери та плити». Адже уже 16 серпня цього року завод знову може отримати дозвіл на викиди та продовжити свою діяльність й тим самим продовжити отруювати повітря мешканцям сусіднього з ним житлового комплексу.

ГО «Стоп Корупції» надалі стежитиме за тим, як підприємство буде виконувати усі вимоги влади для подальшого свого функціонування та обов'язково про це розкаже у наступних випусках. Подробиці цієї справи доступні для перегляду. 

https://youtu.be/r_crabDRnP8

Другие новости