ПоддержатьУкраїнська

Меркель уперше прокоментувала ситуацію в Афганістані

StopCor
StopCor

StopCor

Меркель уперше прокоментувала ситуацію в Афганістані

Як передає Укрінформ, про це повідомляє DW.

"Цей розвиток подій гіркий, драматичний і жахливий, особливо для людей в Афганістані", - сказала Меркель, додавши, що ситуація "жахлива для мільйонів афганців, які виступали за вільне суспільство".

При цьому канцлер згадала про військовослужбовців, які загинули під час міжнародної місії в Афганістані, у тому числі 59 громадян Німеччини. На її думку, ця місія в Афганістані була "не настільки успішною і не такою, як ми планували".

Канцлер також визнала, що ситуація з евакуацією з Афганістану німецьких громадян та місцевих працівників є вкрай складною. За її словами, Німеччина зробить усе можливе, щоб доправити людей у безпечні місця, втім, "на жаль, це більше не цілком у наших руках". 

Меркель додала, що помилки в оцінці ситуації в Афганістані припустилася не лише Німеччина, а й інші держави.

Зазначається, що Меркель разом із президентом Франції Макроном намагатиметься досягти тісної координації в ЄС задля узгодження реакції на події в Афганістані. Вона обговорила це питання з французьким лідером у телефонній розмові, а в середу відбудеться зустріч глав МЗС та МВС країн Євросоюзу. Серед іншого йтиметься про допомогу державам-сусідам Афганістану з огляду на очікуваний потік біженців.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю вранці таліби оточили Кабул і почали без бою заходити в місто. "Талібан" заявив, що контролює всю територію Афганістану.

Представник політичного офісу "Талібан"  Мухаммед Наїм заявив про завершення війни в Афганістані. Він зазначив, що жодна дипломатична організація не зазнала нападів.

Джерело: Укрінформ

Другие новости