ПоддержатьУкраїнська

На Хмельниччині затримано чоловіка, який, використовуючи банкомати, "оформляв" кредити на громадян

StopCor
StopCor

StopCor

На Хмельниччині затримано чоловіка, який, використовуючи банкомати, 'оформляв' кредити на громадян

Поліцейські встановили та затримали 30-річного жителя Хмельницької області, який таким чином ошукав близько 50 громадян. Близько шести місяців чоловік переховувався від слідства та був оголошений у розшук. Наразі йому загрожує до шести років ув'язнення. Про це повідомляється на офіційному сайті кіберполіції.

Під час досудового розслідування слідчі Хмельницького відділу поліції спільно з працівниками кіберполіції Хмельницької області, за процесуального керівництва Хмельницької місцевої прокуратури, задокументували декілька десятків епізодів злочинної діяльності підозрюваного. Наразі встановлено, що від його дій постраждало близько 50 громадян.

Поліцейські провели комплекс оперативних заходів та викрили схему, за якою діяв зловмисник. Так, чоловік підходив до клієнтів банку, які саме намагалися вчинити операції у банкоматі. Надалі, шляхом обману, він просив клієнтів за певний відсоток користатися їх карткою для отримання готівки зі свого банківського рахунку.

Молодик запевняв, що жодного обману в його діях немає та підтверджував свої слова ніби то наявністю значної суми коштів на його рахунку. До і після здійснення маніпуляцій з карткою зловмисник надавав потерпілим можливість перевірити баланс на картковому рахунку. Таким чином він виключав будь-які підозри його незаконної діяльності, після чого люди отримували кошти за використання банківської картки.

Вже через місяць потерпілим надходило смс-повідомлення від банківських установ про те, що до встановленої дати потрібно сплатити частину кредиту.

Як з'ясувалося, зловмисник замість того, щоб знімати власні кошти, за допомогою банкомата, оформлював послугу "миттєва розстрочка". Таким чином чоловік оформлював кредит на певну суму, після чого знімав ці гроші.

Триває досудове розслідування розпочате за ч. 2 ст. 185 (Крадіжка) та ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Чоловіку загрожує до 6 років позбавлення волі.

Другие новости