ПоддержатьУкраїнська

На кордонах величезні черги: за місце в авто люди просять 100 $ (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

На кордонах величезні черги: за місце в авто люди просять 100 $ (фото)

Українські громадяни у неділю застрягли на польському кордоні через обмеження Польщею можливості перетину кордону у зв’язку з коронавірусом. Про це повідомили в МЗС, пише "Європейська правда".  За місце в авто просять 100$. Автобуси забиті.

На кордонах величезні черги: за місце в авто люди просять 100 $ (фото)

На західному кордоні України утворилися багатокілометрові черги з автомобілів українців та пішоходів, які вже більше доби не можуть потрапити додому. Про це повідомляє Страна.ua.

Так, у ніч з 14 на 15 березня Польща через карантин закрила свої кордони, залишивши для проїзду три пункти пропуску: Дорогуск-Ягодин, Корчова-Краковець і Гребенне-Рава Руська. У зв’язку з цим на кордоні почали виникати багатокілометрові черги на в’їзд в Україну. Зокрема, це пов’язано з тим, що заробітчани, які попали під скорочення після закриття польських підприємств через карантин, негайно почали повертатися додому.

Окрім цього, з 17 березня Україна закриє міжнародні кордони для автобусного, залізничного та авіаційного транспорту. У зв’язку з цим громадяни зможуть повернутися додому лише на автомобілі.

За попередньою інформацією, усі ті, у кого немає машини і хто не зміг потрапити в автобуси, стовпилися на кордоні з боку Польщі, в Корчова (найпопулярніший пункт пропуску), і просять водіїв авто підвезти їх. Серед громадян на кордоні також є дітьми.

"Люди натовпами приїжджають до кордону на таксі і приватниками (наші бариги в Польщі вже наживаються - везуть до КПП за 150-200 злотих, це 1000-1300 грн, часто не пояснивши, що далі - своїм ходом, а піший адже закритий). У Корчова вже тисячі людей мерзнуть, йдуть пішки до пункту пропуску - і просяться у водіїв автобусів і авто взяти їх з собою. Але мало хто погоджується, навіть за гроші. В автобусах вільних місць немає, вони вже забиті заробітчанами і не хочуть платити штрафи за "перевантаження". А водії автомобілів не хочуть ризикувати. По-перше, бояться, що ця людина може бути зараженою. А по-друге, побоюються проблем при перетині кордону - хіба мало, може, у попутника документи не в порядку або виявиться температура. Тоді і цього пасажира, і водія відправлять на карантин", - розповів Тарас Забігайло зі Львова, який стоїть на кордоні в Корчова з 3 ночі 15 березня.

Зазначається, що владнати ситуацію на кордоні приїжджали співробітники українського консульства у Любліні, які домовилися з польськими прикордонниками пропускати "буси" з пасажирами понад норму. Попри це не всі громадяни змогли вміститися до транспортних засобів.

"Наш рейсовий автобус в салоні як оселедці, з валізами. Люди з ночі просяться їх підібрати, а водії не хочуть брати", - зазначила Віталіна Весна, яка чекає в черзі на кордоні.

За словами очевидців, через кордон зараз пропускають усіх поспіль. Водночас частина людей, не змігши перейти кордон, повертаються назад у Польщу.

"Температуру типу міряють, але навіть якщо там вище 37, пропускають", - розповіла Галина Ярош, яка приїхала з Польщі 14 березня.

Окрім цього, кількість людей на кордоні збільшилася через пікети жителів прикордонних регіонів, які заблокували автомобільний пункт пропуску "Краковець". По одній з версій, люди протестують через острах, що ті можуть бути інфікованими.

"З українського боку перекритий шлях нашим громадянам на повернення додому. Всю ніч люди в автобусах, авто чекали в черзі на перетин кордону, а на ранок їм повідомили, що дорога перекрита, тому що з нашого боку бояться епідемії. Санжари - це не про територію, а про людей ", - написала у Facebook Ольга Щербина, дочка якої застрягла в Корчова-Краковці в ніч на 15 березня і змогла виїхати тільки вдень через сусідній пункт пропуску.

Другие новости