ПоддержатьУкраїнська

На Прикарпатті мешканці села обурені масштабною вирубкою молодих лісів

StopCor
StopCor

StopCor

На Прикарпатті мешканці села обурені масштабною вирубкою молодих лісів

В селі Старуня Богородчанського району проводиться вирубка дубів, грабів та беріз. Мешканці села обурені й запевняють, що вирубуються молоді дерева, які ще не досягли віку стиглості.

На Прикарпатті мешканці села обурені масштабною вирубкою молодих лісів

Вирубка лісу стала своєрідним подарунком мешканцям села до Дня Незалежності України, адже рубати почали 24 серпня 2016 року.

Інженер лісового господарства Богородчанського агролісгоспу Ігор Бочкур запевняє, що проводиться рубка дерев в середньому віком 74 роки з метою заготівлі стиглої деревини. Місцеві мешканці заперечують слова інженера лісгоспу, адже, за їх словами, вирубуються дерева максимальний вік яких 40-45 років. При цьому проводиться суцільна вирубка. І хоча під час здійснення такої вирубки передбачено збереження дерев та чагарників, які не підлягають вирубці, на зазначеній ділянці вирубують все під корінь, навіть дуби, яким заледве є 10 років.

На Прикарпатті мешканці села обурені масштабною вирубкою молодих лісів

Місцеві активісти, які вирішили врятувати ліс та влаштовують чергування на місці вирубки у денний та нічний час, розповідають, що на їхню вимогу показати дозвільні документи на вирубку, їм було відмовлено. Їх лише запевнили, що такі документи є в наявності, що мовляв вирубку проводить комунальне господарство створене при Івано-Франківській обласній раді. Втім, мешканці Старуні запевняють, що вирубку ведуть наймані робітники з сусіднього села Розсільна. Там же й найнято транспорт для вивозу лісу.

Начальник управління екології ОДА Ріяфет Гасимов запевняє, що в управлінні нічого про дану вирубку не знають, ніхто ні за якими дозволами до них не звертався.

На Прикарпатті мешканці села обурені масштабною вирубкою молодих лісів

У відділі правової та кадрової роботи Івано-Франківської обласної ради запевнили, що єдине господарство, яке займається вирубкою лісів в області – це ОКП "Івано-Франківськоблагроліс" і ні про яке новостворене комунальне підприємство при обласній раді вони не знають.

Можливо саме "Івано-Франківськоблагроліс" і є тим комунальним підприємством при областній раді? То ж чому тоді для здійснення вирубки залучені "найманці"?

На Прикарпатті мешканці села обурені масштабною вирубкою молодих лісів

Спеціалісти Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, до яких за поясненням звернувся представник Громадської ради при цьому управлінні Петро Матейко, наполегливо переконували його в тому, що вони не мають ніякого відношення до вирубок деревини на території агролісогосподарств.

Тим часом голова сільської ради села Старуня Іван Мосюк діями сільських активістів невдоволений та налаштовує проти них решту мешканців села, запевняючи, що якщо не дадуть вирубати ліс, то зимою не буде чим опалювати дитячий садок (кошти на опалення начебто повинна виділити обласна рада в обмін на деревину) і не буде коштів замінити підлогу в спортзалі місцевої школи. Депутати сільської ради, які спочатку були разом з активістами, на даний момент самоусунулися від конфлікту.

Певну підозру в законності вирубки в селян викликає той факт, що вирубку лісу та його вивезення намагаються здійснювати в нічний час. Погодьтеся, що ті хто має всі дозвільні документи, навряд чи буде ховатися в темряві.

Також мешканці села мають підозру, що відбувається розчистка території під будівництво оздоровчого комплексу, адже півроку тому по будинках мешканців, які мають паї біля лісу (котрі не обробляються), ходили незнайомці з пропозицією ці паї викупити. Виникає питання, хто надав їм адреси власників паїв?

На Прикарпатті мешканці села обурені масштабною вирубкою молодих лісів

Власне, в цій ситуації маса нез'ясованих питань, які наразі не мають відповідей, що, вочевидь, спровоковано непрозорістю процесу вирубки, намаганнями і голови сільської ради, й інженера лісового господарства Богородчанського агролісгоспу, і виконавців робіт приховати від громадськості істину причину вирубки, а також завідомо неправдива інформація про вік та породу дерев (бо спочатку запевняли, що рубатимуть лише берези), тощо.

Щоб пролити світло на вирубку, яка проводиться під прикриттям нічної темряви, на місце події 19 вересня разом з журналістами прибули представники Громадської ради при Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливсько господарства Олександр Осіпов (голова ГР) та Петро Матейко.

Олександр Осіпов провів заміри залишених після вирубки пеньків й зафіксував факт, що найбільший дубовий пень має в діаметрі 45 сантиметрів, це говорить про те, що зрубане дерево мало щонайбільше близько 40 років. Як бачимо, твердження інженера лісгоспу про вік дерев в 74 роки виглядає в даній ситуації сумнівним.

Петро Матейко зазначив, що їхнє завдання (як Громадської ради) – звернутися в екологічні служби, щоб зафіксувати факт вирубки (щоб отримати кваліфікацію), а також звернутися в правоохоронні органи, щоб порушити справу за цим фактом.

Тим часом сільські активісти запевняють, що стоятимуть до останнього, аж доки їм не нададуть всі дозвільні документи, не повідомлять з якої метою вирубується ліс і куди вивозиться деревина.

Джерело: Версії

Другие новости