ПоддержатьУкраїнська

На Сумщині працівники нафтових родовищ підняли бунт

StopCor
StopCor

StopCor

На Сумщині працівники нафтових родовищ підняли бунт

У Сумській області жителі Охтирки, які працюють на нафтових родовищах, влаштували мітинг. Через дворічну несплату податків їхнім підприємством держава не планує продовжувати ліцензію на видобуток "чорного золота". А це означає звільнення тисяч робітників.

Новину повідомляє "Преса України".

З плакатами, транспарантом та в касках працівники нафтогазовидобувних підприємств Охтирки вийшли на акцію протесту. Ініціаторами її стали профспілкові комітети трьох підприємств НГВУ "Охтирканафтогаз", Качанівського ГПЗ, Охтирського ГПЗ.

Зібралися люди на вул. Київській біля адмінбудівлі НГВУ "Охтирканафтогаз". Прийшли на мітинг до півтисячі осіб. Обурені люди тим, що Держгеонадра не продовжує ліцензію на користування надрами бо є заборгованість.

Працівники підприємств розповідають, правління 2 роки не платило податків, а з боргом не можуть продовжити ліцензію. Тому почали закривати родовища.

- Пропрацював на підприємстві 25 років. Син мій також тут працює. Робити іншої в Охтирці немає. Якщо ж і цю відберуть, то візьмемо у руки автомати й підемо воювати в АТО. Жити ж якось треба, – розповів Сергій, токар на підприємстві.

На сьогодні уже закрили 26 родовищ на яких працює майже 4 тисячі робітників. Працівникам підприємства погрожують скороченням. Скважини закриті, а відтак виробництво не завантажене.

За словами працівників профспілки підприємства, критичним для робітників може стати 27 червня, бо саме тоді закінчується термін дії ліцензій.

- Ми будемо вимагати відповідальності від усіх причетних до цих злодіянь, які чиняться навколо нашого трудового колективу, у нашій компанії й нашим керівництвом. Сподіваємося, що до 27 усе вирішиться. Це число є критичним для всіх наших підприємств, бо тоді закінчується термін дії окремих ліцензій. 9 ліцензій на сьогодні призупиняють свою дію. Сподіваюся, що держава все-таки подивиться у бік народу і з'ясує питання надання ліцензій, – каже Ігор Білецький, голова профспілки.

Нагадаємо, що через те, що почали закривати родовища у двох районах Сумської області люди залишилися без газу. Причиною відключення стало закінчення терміну дії дозволу для ПАТ "Укрнафта" на користування надрами. Тоді, за дорученням першого заступника голови Сумської ОДА Олександра Марченка, керівники Роменського та Липоводолинського районів мали вжити альтернативних заходів, забезпечити людей електроплитами для приготування їжі. Закупити їх мали за кошти місцевих бюджетів. У Липоводолинському районі депутати на сесії цих грошей не виділили. У проекті зазначалася сума 23 тисячі грн

Другие новости