ПоддержатьУкраїнська

На Тернопільщині солдата-втікача засудили до 11 років тюрми

StopCor
StopCor

StopCor

На Тернопільщині солдата-втікача засудили до 11 років тюрми

Військовий прокурор Олег Сенюк розповів про українського солдата, який покинув військову частину та отримав за це покарання у вигляді тривалого перебування за ґратами. Як виявилось, раніше чоловік вчиняв тяжчі злочини. 

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 3 квітня, військовий прокурор сил АТО Олег Сенюк повідомив про інцидент в одній з військових частин Тернопільської області. На своїй сторінці у соцмережі він заявив, що солдат ЗСУ залишив військову частину на 11 днів. При цьому дозволу на це він не отримував. Згодом він самотужки прийняв рішення сховатися від служби на 2,5 місяці.

"Зганьбив ім'я військової частини. На Тернопільщині 26-річний засуджений, а на 2015 рік – солдат С. зумисне, без поважних причин і без дозволу командування в/ч наприкінці вересня другого року війни самовільно залишив на 11 днів розташування частини. І вже за три тижні, 30 жовтня, знову вирішив переховуватися від служби. Не з'явившись вчасно до розташування в/ч із лікувального закладу, так провів 2,5 місяці на власний розсуд", – уточнив Сенюк.

Він також додав, що обвинувачений визнав свою вину та розкаявся в ході судового розслідування. Тим не менше, Тернопільський міськрайсуд Тернопільської області виніс вирок – покарання у вигляді позбавлення волі на термін 11 років. Причина, через яку суд обрав тривалий термін, тривалий час перебування за межами місця служби, ч. 4 ст. 407 КК України, а також попередні судимості чоловіка.

Наразі відомо, що зловмисник відповідав перед законом за ч. 4 ст. 187 (розбій), п.6 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство з корисливих мотивів). Окрім тюремного терміну передбачена конфіскація майна зловмисника.

Тим часом деякі користувачі Мережі назвали вирок надто суворим та нагадали, що українські посадовці, які вчиняють тяжчі злочини, такі терміни не отримують.

"А у нас тільки солдатів садять ... і по 11 років дають, бо нема кому заступитися за них. Чомусь застосувати важелі для справедливого суду над хабарниками військова прокуратура не вміє чи не хоче ... і відказує на суди ... а от посадити солдата на 11 років – це просто? Чому не сидить спійманий вами в 2016 році Якимів І.П.?" – з’явилось у коментарях.

Також інтернет-спільнота звернула увагу на попередні статті підсудного.

"А як же він потрапив в армію, з усіма статтями. Він же рецидивіст. Або я чогось не розумію ... А якби він в частині когось убив? Як так можна?" – поцікавились у Мережі.

Другие новости