ПоддержатьУкраїнська

Намети, конкурси, селфі та боротьба з корупцією: як пройшов "ДумкоFest" у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

Намети, конкурси, селфі та боротьба з корупцією: як пройшов 'ДумкоFest' у Києві

14 вересня у столиці відбувся фестиваль вільного спілкування "ДумкоFest". Намет "СтопКору" був тут одним з найпопулярніших – ми збились з рахунку, скільки людей захотіло познайомитись із нами ближче та взяти участь у запропонованих конкурсах. 

 Безліч людей дізнались про фігурантів розслідувань ''СтопКору''

За правильні відповіді на питання про корупцію та фігурантів наших розслідувань, а також за спільні селфі у соцмережах гості фестивалю отримали безліч подарунків із символікою громадської організації. Світлини дивіться у наших Instagram та Facebook!

Крім того, навіть очільник НАБУ Артем Ситник відчув себе у тілі корупціонера. За умовами конкурсу, йому потрібно було перенести сумку з "доларами" із пункту А в пункт Б. Ситник із завданням впорався.

 Очільник НАБУ Артем Ситник теж взяв участь у конкурсі

Конкурс був придуманий на основі журналістського розслідування "СтопКору", у якому ми розповідали про скандального екснардепа Скосаря. Політик у прямому ефірі заявив, що заплатив 6 млн доларів за посаду народного обранця.

Окрім конкурсів, в рамках заходу пройшли відкриті обговорення актуальних для українського суспільства питань. Про боротьбу з корупцією і не тільки говорили активісти, журналісти-розслідувачі (Bihus.Info, Слідство.Інфо, Інститут розвитку регіональної преси), лідери громадських проєктів і організацій (Рух "ЧЕСНО", НГО "Точка Дотику", НГО "Демсокира"), українські та міжнародні експерти з протидії корупції (EUACI, НАБУ).

Як зазначив координатор проєктного офісу ГО "Стоп корупції" Леонід Волошенко, такі заходи виконують просвітницьку функцію в контексті ментальності українського суспільства.

 Упродовж дня тривали відкриті дискусії з лідерами думок, представниками авторитетних ЗМІ

"Головною нашою метою була популяризація ідеї протидії корупції, прагнення показати людям, що можна обійтись без цього, розповісти людям про ГО "Стоп корупції". Важливо, що це відбувається в розважальній формі та легко сприймається. Можемо спостерігати, що протидія корупції триває, однак корупція як явище вкорінена в менталітет. Важливо не просто посадити когось, а робити все, щоб культурні зміни відбувались. Такі фестивалі здатні вплинути на світосприйняття, культуру людей та їхню ментальність. На фестивалі ми успішно впорались з нашим завданням. У порівнянні з минулим роком ми спостерігаємо значно вищу активність людей та більшу зацікавленість", – підкреслив він.

 Учасниці, які виграли останню футболку ''СтопКору''

Зазначимо, що "ДумкоФест" – це щорічний захід, що проходить в столиці. На ньому журналісти, активісти, представники цікавих проєктів та антикорупційних інституцій дискутують про Україну без корупції, досягнення успіху без хабарів, вміння захищати свої права, використовувати можливості для реалізації суспільних ініціатив.

Другие новости