ПоддержатьУкраїнська

Незабаром в Україні може зрости ціна на м’ясо свиней

StopCor
StopCor

StopCor

Незабаром в Україні може зрости ціна на м’ясо свиней

У найближчі декілька місяців помітно може зрости ціна на м’ясо свиней. Про це заявили фахівці Асоціації тваринників України. Про це повідомляє пресслужба АТУ, передає "АГРОПОЛІТ".

 Фото: Facebook

Причиною цього є декілька факторів, кажуть експерти. По-перше, за рахунок не врожаю, який спостерігається в цьому році.

"Вже зросла ціна на зернову групу, сою та соняшник на 20-40%, які є основними компонентами в годівлі свиней. Як відомо, в структурі собівартості виробництва м'яса корми займають близько 70-80%. Відповідно до цього прогнозовано і зросте собівартість виробництва свинини", – коментує Ольга Махно, експерт зі свинарства Асоціації тваринників України та компанії AVA Group.

Ще одним фактором здорожчання ключового м'ясного продукту для українців фахівці називають підвищення собівартості вирощування при низьких закупівельних цінах.

"М'ясокомбінати приймають свиней живою масою за ціною 37-39 грн/кг. Собівартість же вирощування свиней при нинішніх цінах на зернові і білкові компоненти на грудень 2020 року має бути менше 36 грн/кг. Але у багатьох свинокомплексів вона вже наближається до 40 грн/кг і більше. Це може зумовити скорочення поголів'я свиней як у населення, так і на промислових підприємствах. Зниження ж кількості поголів'я свиней зумовить ріст попиту на м'ясо", – каже Ольга Махно.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, наступного року зростуть тарифи на опалення.

Другие новости