14 іноземців, які відбували покарання у виправних колоніях Запорізької області, за півроку було примусово видворено з України. Про це повідомляє Міграційна служба у Запорізькій області.
У співпраці з Управлінням стратегічних розслідувань та УБЗПТЛ області у відношенні незаконного мігранта Запорізьким районним відділом Міграційної служби було складено адміністративний протокол за ст. 203 КУпАП, накладено грошовий штраф у сумі 3400 грн. та прийнято рішення про примусове повернення кримінальника за межі України із забороною в'їзду на 3 роки.
Усього, за останні півроку, Міграційною службою області було прийнято 14 рішень у відношенні іноземних осіб, звільнених з місць позбавлення волі: 8 про примусове повернення та 6 про примусове видворення за межі України. Двох незаконних мігрантів співробітниками УДМС Запоріжжя було поміщено до пункту тимчасового перебування іноземців, а вісьмох - супроводжено до пункту пропуску через кордон, перелає Суспільне.
Останнім у 2020 році за межі країни примусово повернеться громадянин Грузії, який звільнився після відбування покарання у Державній установі "Біленьківська виправна колонія №99".
Іноземець був засуджений до 12 років позбавлення волі за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України, а також нелегально знаходився на території нашої держави.
Підставами для подання позову про примусове видворення іноземців або осіб без громадянства є:
- невиконання іноземцем або особою без громадянства в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення (ч. 1 ст. 30 Закону);
- наявність обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятиметься від виконання рішення про примусове повернення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та його передачі прикордонним органам суміжної держави (ч. 1 ст. 30 Закону);
- якщо іноземці або особи без громадянства, прийняті відповідно до міжнародного договору про реадмісію, не мають законних підстав для перебування на території України та якщо між Україною і країною громадянської належності чи країною попереднього постійного проживання таких осіб відсутній договір про реадмісію (ч. 3 ст. 29 Закону);
- якщо іноземець або особа без громадянства, стосовно якого прийнято рішення про скасування дозволу на імміграцію, не виїхав з України протягом місяця з дня отримання копії такого рішення, за винятком випадків, коли особа оскаржила рішення про скасування дозволу на імміграцію до суду,- до набрання рішенням суду законної сили (ст.13 Закону України "Про імміграцію").
Управлінням ДМС Запорізької області було налагоджено плідну взаємодію з посольствами та консульським установами Республік Молдова та Білорусь, РФ, Азербайджану щодо своєчасної ідентифікації іноземців, звільнених з місць позбавлення волі, та документування їх довідкою на повернення до батьківщини. Така міжвідомча співпраця дала змогу виконати рішення про примусове повернення/видворення порушників, шляхом супроводу до КПП.
Читайте інші новини Запоріжжя.
Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Запоріжжі активісти встановили ялинку з протигазів.
Також може бути цікаво: у Запоріжжі двоє молодиків поцупили оленя, який прикрашав міську ялинку.