ПоддержатьУкраїнська

Новини Запоріжжя: активісти встановили ялинку з протигазів (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

Новини Запоріжжя: активісти встановили ялинку з протигазів (фото)

У центрі Запоріжжя активісти 31 грудня встановили символічну ялинку, прикрашену протигазами. Її розмістили на площі Фестивальній, яка розташована навпроти будівлі Запорізької облради та ОДА, де в попередні роки зазвичай встановлювали центральну ялинку регіону.

 Фото: RFE/RL

Як розповів Радіо Свобода ініціатор акції, їхньою метою є привернути увагу городян та місцевої влади до проблем міста, передусім екоситуації в Запоріжжі.

"Про місто Запоріжжя всі чудово знають, що у нас по факту нема чим дихати. Астматики, онкозахворювання. Головний посил в тому, що екоситуація у нас просто вбивча", – пояснив появу "ялинки" з протигазами ініціатор акції Володимир Бобро.

Активісти певний час чергуватимуть біля ялинки упродовж дня 31 грудня, втім прибирати з площі поки її не планують. Кажуть, що хочуть таким чином також поставити певний соціальний експеримент, аби показати самим городянам як вони ставляться до рідного міста.

"Хочу нагадати всім органам і обласної, і міської влади, що "теорія розбитих вікон" – у дії. У нас велика кількість будівель безгосподарних. Сама площа Фестивальна, бачите, в якому стані. І згідно з цією теорією, якщо влада так буде ставитися до свого майна, то наші люди, городяни, теж так само будуть ставитися до міста: буде всюди сміття, бруд, бандитизм тощо. Метою є показати, що буде з цією новорічною ялинкою за період свят. Залишилися вільні штирі і думаю, що люди можуть приєднатися і якось прикрасити їх, скажімо, пивними склянками", – пояснив Володимир Бобро.

Поки кореспондент Радіо Свобода перебував на площі Фестивальній, перехожі не чіпали символічну ялинку. Більшість з них зупинялися, аби пофотографувати ялинку на власні мобільні телефони.

 Фото: RFE/RL
 Фото: RFE/RL

Основними підприємствами-забруднювачами в Запорізькій області є:

  • ПАТ "Запоріжсталь";
  • ПАТ "Дніпроспецсталь";
  • ПАТ "Запорізький феросплавний завод";
  • ПАТ "Український графіт";
  • ПАТ "Запорізький абразивний комбінат";
  • ПАТ "Запоріжкокс";
  • ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат";
  • ПАТ "Запоріжвогнетрив".

Раніше, 19 вересня у Запоріжжі відбувалася акція "#маюправодихати", в який взяли участь понад півтори тисячі городян. Вони вимагали від влади заходів щодо зменшення забруднення повітря у місті. Також місцеві активісти готують відповідні судові позови, аби домогтися забезпечення свого права на чисте довкілля у Запоріжжі.

Читайте інші новини Запоріжжя.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Запоріжжі 13-річний підліток стрибнув з десятого поверху.

Також може бути цікаво: у Запоріжжі двоє молодиків поцупили оленя, який прикрашав міську ялинку.

Другие новости