ПоддержатьУкраїнська

"Пандемія" штрафів: поліція масово штрафує українців за порушення карантину

StopCor
StopCor

StopCor

'Пандемія' штрафів: поліція масово штрафує українців за порушення карантину

За останній місяць, відколи чинний карантин, почали діяти й жорсткі методи проти порушників.

Лише за останні три тижні карантину у Єдиному реєстрі судових рішень з’явилося більш ніж 100 судових постанов про порушення санітарних норм.

Нагадаємо, що штрафні санкції становлять від 17 до 34 тисяч грн згідно зі ст.44-3 Кодексу України про адміністративні порушення. При цьому слід зауважити, що у судах такі справи у прямому сенсі "розвалюються" через брак доказів про вчинення правопорушення.

"Багато судових проваджень закривають, оскільки рішення виносять не на власників магазинів або інших підприємств, а на їхніх працівників. Але штрафувати можуть виключно суб'єктів господарювання або їхніх посадових осіб. Ще в багатьох випадках матеріали справи не містять доказів вчинення правопорушення, порушено порядок складання протоколів, відсутні свідки правопорушення тощо", — коментує для ubr.ua Анастасія Блінду.

Разом із тим, юристи одноголосно запевняють, що на сьогодні обмеження конституційних прав і свобод громадян не закріплено жодним нормативно-правовим актом.

"Правовий режим надзвичайної ситуації цього не передбачає. Тому дотримання карантину шляхом самоізоляції громадян є тільки соціальною відповідальністю кожного з них", — додала Анастасія Блінду.

Другие новости