ПоддержатьУкраїнська

Пацієнти із Covid-19 можуть заражати після одужання: що кажуть учені

StopCor
StopCor

StopCor

Пацієнти із Covid-19 можуть заражати після одужання: що кажуть учені

Пацієнти, які перехворіли на коронавірус, залишаються заразними протягом ще як мінімум 8 днів. Навіть якщо більше не мають симптомів хвороби.

Про це свідчать результати дослідження міжнародної групи вчених, які спостерігали за пацієнтами з Covid-19 у Китаї. Вони продовжували брати мазки з горла протягом кількох тижнів після одужання.

"Ми з'ясували, що половина пацієнтів продовжувала залишатися переносниками вірусу навіть після того, як у них повністю зникали всі симптоми хвороби", - пояснює Локеш Шарма зі Школи медицини Єльського університету.

Із моменту зараження вірусом проходить приблизно 5 днів до появи перших симптомів. А після лікування - проходить до 8 днів, перш ніж пацієнти, які вилікувалися, перестають бути заразними. Для половини пацієнтів, за якими вели спостереження, цей показник був 7-8 днів.

На думку Лісіня Сі, співробітника Пекінської лікарні, такі результати свідчать на користь соціальної ізоляції.

"Якщо у вас були легкі симптоми Covid-19 і ви залишалися вдома, щоб не заразити інших людей, вам варто продовжити свій карантин щонайменше на один тиждень, аби уникнути ризику поширення вірусу від вас", - каже Сі.

До пацієнтів, у яких більше немає симптомів коронавірусу, слід ставитися як до потенційних переносників хвороби, констатують автори дослідження.

Сі також передбачає, що необхідні подальші дослідження для розуміння, чи можуть люди, які перенесли захворювання, бути заразними для оточуючих протягом тривалішого часу після успішного лікування.

Джерело: Gazeta.ua

Другие новости