ПоддержатьУкраїнська

"Першої хвилі, як такої у нас не було", – Ляшко про COVID-19

StopCor
StopCor

StopCor

'Першої хвилі, як такої у нас не було', – Ляшко про COVID-19

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в країні не було першої хвилі COVID-19, адже робили все можливе, аби уникнути пікового зростання захворюваності за короткий проміжок часу.

 Фото: МОЗ

Про це він розповів в ефірі "Українського радіо", передає "ZIK".

"Коли ми запроваджували карантин, ми говорили, що хочемо запобігти поширенню і піковому зростанню кількості хворих за короткий проміжок часу. Щоб не було підйому хвилі, спуску і знову підйому. І Україні це вдалося. У нас не було хвилі, а поступове зростання, з якими ми з системою охорони здоров'я справляємося. Тому першої хвилі як такої у нас не було", - сказав Ляшко.

Водночас він уточнив, що, на відміну від Європи, де зараз чітко прослідковується друга хвиля, в Україні ця хвиля була розгалужена, тобто "ми піднялись на певний рівень захворюваності і були незначні коливання, але у досить тривалий період часу".

"Якщо подивитись на Францію, Іспанію, Німеччину, Великобританію, то там чітко простежується друга хвиля: коли у березні-квітні у них реєструвалося 8-9 тис. випадків на добу, влітку спало до 200-500 випадків, а зараз 12-13 тисяч. І це є хвиля, коли є пікова загрузка до 10 тисяч, потім спадає до поодиноких випадків, і потім знову виходить на десятки тисяч в день", - зазначив головний санітарний лікар.

Нагадаємо, в Україні другу день поспіль встановлюють антирекорд щодо захворюваності на COVID-19, так за добу підтвердили 4069 випадків коронавірусу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що МОЗ почала реформувати систему екстреної медичної допомоги.

Другие новости