ПоддержатьУкраїнська

У Харкові ремонтами шкіл та дитсадків займаються винятково фірми з орбіти голови Слобідської РДА

StopCor
StopCor

StopCor

У Харкові ремонтами шкіл та дитсадків займаються винятково фірми з орбіти голови Слобідської РДА

Монополія на школах та дитсадках. У Харкові всі підряди на ремонтні та будівельні роботи в дитячих закладах отримують фірми, наближені до депутата Харківської міської ради та голови адміністрації Слобідського району В’ячеслава Ільєнка.

 В’ячеслав Ільєнко Фото: politeka.net

Ідеться про ряд компаній зі схожими назвами – ТОВ «ТПК Азімут», ТОВ «ТМ Азимут», ТОВ «Торгова промислова компанія АЗІМУТ». До свого призначення на посаду голови адміністрації Ільєнко значився засновником останньої. Згодом фірми були переписані на наближених до депутата осіб.

За даними порталу clarity-project, саме ця фірма отримала 29 підрядів від управління освіти адміністрації Слобідського району Харкова. Саме тієї адміністрації, яку очолює Ільєнко. Загальна сума угод – понад 5 млн грн. Переважно йшлося про вирубку та кронування дерев на території шкіл, ремонт покрівель, заміну вікон та асфальтування територій навчальних закладів.

Засновником та директором ТОВ «ТПК Азімут» наразі записаний Леонід Шмандій. На нього оформлена ще одна компанія з майже ідентичною назвою – ТОВ «ТМ Азимут».

І друга фірма, за дивним збігом, майже всі свої підряди отримала від управління освіти адміністрації Слобідського району на загальну суму понад 20 млн грн. Ще три підряди, які отримала ця фірма від департаменту освіти міськради, теж стосувалися саме шкіл на території Слобідського району. Там, де очільник адміністрації – В’ячеслав Ільєнко.

І з цих 26 угод немає жодної, яку б фірма отримала завдяки конкурентній боротьбі. Усі угоди підписані напряму, без проведення аукціонів. Причому в деяких випадках – на максимально можливі допорогові суми: понад 1,4 млн грн.

На початку 2020 року діяльністю цієї фірми зацікавилися правоохоронці. У зв’язку із чим було почате кримінальне провадження.

1 жовтня знімальна група «СтопКору» поспілкувалась із заступником голови слідчого відділу Нацполіції. Той не напряму, але дав зрозуміти, що слідчі дії тривають. Про це з Харкова розповів журналіст Кирило Вольний.

«Ми спілкувались сьогодні із заступником голови слідчого відділу. Нічого конкретного він не повідомив, сказав звертатись до пресслужби, але з його слів було зрозуміло, що розслідування триває та слідчі дії тривають», – наголосив він.

 Фото: СтопКор

За словами Вольного, в управлінні освіти не заперечують, що продовжують співпрацювати з компаніями, наближеними до Ільєнка. Навіть попри початі кримінальні провадження.

«Були також в начальника управління освіти Слобідського району Тетяни Пилаєвої, яка підтвердила, що фірма «Азімут» була підрядником. Попри початі кримінальні провадження, ця фірма надалі надає послуги управлінню освіти та виконує підряди на сотні тисяч та на мільйони гривень. Також вона підтвердила, що всі підряди розбиті на маленькі підряди для того, щоб ціна була допорогова і можна було без оголошення аукціону проводити закупівлю товарів чи послуг. Аби всі ці підряди дістались одній фірмі, вони їх розбили на маленькі частинки і без аукціону віддали «Азімуту». Ми продовжуємо працювати, на черзі візити до прокуратури», – додав журналіст.

 Фото: СтопКор

Другие новости