ПоддержатьУкраїнська

Під «військовим гарнізонним судом» у Криму затримали 15 осіб

StopCor
StopCor

StopCor

Під «військовим гарнізонним судом» у Криму затримали 15 осіб

Про це в Фейсбуці повідомляє "Кримська солідарність", передає Укрінформ.

"Всього на цей час затримано 15 осіб. Поки що відомо кілька імен і прізвищ: Аблялімов Казім, Ібрагімов Мір Ібрагім, Урінбаєв Садик, Мустафаєв Енвер, Шихбадінов Рустем, Параламов Решат, Мансур Аблямітов, Ділявер Меметов", - йдеться у повідомленні.

За даними "Кримської солідарності", силовики висувають затриманим порушення заборони на проведення масових заходів (ст. 20.6.1 КпАП РФ). Затриманих відвезли до так званого відділку поліції Центрального району м. Сімферополь. Адвокат Назім Шейхмамбетов вже заявив про їхній захист.

Після розгону людей поліцейськими люди стоять біля «суду» окремими групами.

Дружина фігуранта красногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір" Рустема Емірусеїнова Аліє заявила, що їй не можуть заборонити прийти на засідання суду, де розглядається вирок її чоловіку.

"Ми прийшли як слухачі, це наше законне право. Людей саджають на терміни до 20 років і хочуть, щоб ми з цим змирилися і мовчали? Цього ніколи не буде", - сказала Емірусеїнова.

Як повідомлялося, Арсен Абхаїров, Рустем Емірусеїнов і Ескендер Абдулганієв були затримані в Криму в селищі Біюк-Онлар (Октябрське) і перебувають в СІЗО з лютого 2019 року. Всіх їх обвинувачують у приналежності до партії "Хізб ут-Тахрір", забороненої в Росії з 2003 року. В Україні та інших країнах світу організація діє без обмеження на рівні національних законодавств.

Судовий розгляд по суті розпочався 9 січня 2020 року. Захист називає процес сфабрикованим і пов'язує арешти з вираженням громадянської позиції і публічною критикою силових структур за репресії щодо кримських татар. В основу держобвинувачення лягли виконані на вимогу ФСБ експертизи оперативних аудіозаписів, знайдені у фігурантів справи релігійні книги і свідчення таємних свідків.

3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Рустема Емірусеїнова до 17 років позбавлення волі, Ескендера Абдулганієва - до 12 років та Арсена Абхаїрова - до 13. Рішення було винесене судовою колегією у складі : Пліско Роман, Костін Ігор, Звягін Євген.

Фото: @crimeansolidarity

Джерело: Укрінформ

Другие новости