ПоддержатьУкраїнська

Після розслідування "СтопКору" на Арабатській стрілці зупинили незаконне будівництво

StopCor
StopCor

StopCor

Після розслідування 'СтопКору' на Арабатській стрілці зупинили незаконне будівництво

У Генічеському відділі ГУНП в Херсонській області порушили кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 364 КК України – "зловживання владою або службовим становищем". Справу завели на посадовців Генічеського району Херсонської області, причетних до протиправної забудови Арабатської стрілки.

Про це юристів проекту поінформували у правоохоронному відомстві.

"У результаті журналістського розслідування команда "Стоп корупції" з'ясувала, що земельні ділянки на рекреаційній території "Арабатської стрілки" (узбережжя Азовського моря) місцева влада масово роздає під забудову. Чиновники нехтують вимогами Водного кодексу України, який встановлює двокілометрову водозахисну смугу від лінії моря.

Районна влада на чолі з головою РДА та районної ради в обхід місцевих громад та сільрад виділяє гектари рекреаційної землі під готелі та пансіонати. Після цього посадовці надають дозволи на незаконне будівництво. Натомість для місцевих жителів обмежують доступ до моря", – нагадують деталі справи юристи "Стоп корупції".

За даними "СтопКору", у злочинній схемі задіяне керівництво Генічеського районного Управління Держгеокадастру та Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області.

Юристи "Стоп корупції" співпрацюють зі слідством, надають докази незаконної діяльності місцевих посадовців та викривають нові факти протиправних землевідводів на "Арабатській стрілці".

"Ми сподіваємось, що після спільного розслідування журналістів та юристів проекту на "Арабатській стрілці" зупинять дерибан землі, територію повернуть у державну власність, на місці незаконних забудов буде пляж, місцеві жителі отримають доступ до води, а винні дістануть покарання за усією суворістю закону", – додають у юридичному відділі "Стоп корупції".

Другие новости