ПоддержатьУкраїнська

Поліція закрила справу про напад на журналіста: потерпілому створили ілюзію розслідування

StopCor
StopCor

StopCor

Поліція закрила справу про напад на журналіста: потерпілому створили  ілюзію розслідування

Гра в імітацію. Такий принцип в роботі використовують слідчі Чайковського і Києво-Святошинського відділку поліції у справі про напад на журналіста «СтопКору» Антона Клітного. Правоохоронці спочатку затягували із розслідуванням, а потім взагалі ще рік вдавали, що ведуть справу, хоча провадження уже закрили. Про це під час чергового звернення до поліції у справі стало відомо самому потерпілому.

https://www.facebook.com/1602446153357239/posts/2629919693943208/

«Уже два роки відкрито кримінальне провадження щодо побиття мене як журналіста в селі Петропавлівська Борщагівка. Протягом двох років уже змінилося декілька слідчих груп, процесуальних керівників у цьому кримінальному провадженні, усі вони годували нас обіцянками стосовно того, що з кримінальною справою усе добре, проводяться усі необхідні слідчі дії, розслідування триває і всі винні будуть покарані. Однак, коли ми вчергове приїхали до села Чайка, щоб ознайомитися із матеріалами кримінального провадження, нас відіслали до ГУ НП Києво-Святошинського району, де нам повідомили, що провадження уже рік закрито», — розповів журналіст «СтопКору» Антон Клітний.

12 травня 2019 року Києво-Святошинським ВП ГУНП було отримано клопотання журналіста Клітного, проте жодних дій, спрямованих на ініціювання проведення судово-медичної експертизи, слідчий не вчиняв.

Документи з Київської міської клінічної лікарні копи витребували протягом пів року.

А коли потерпілий звернувся із  клопотанням про перекваліфікацію кримінального провадження на ст. 345-1 КК (умисне заподіяння тілесних ушкоджень журналісту у зв’язку із здійсненням ним законної професійної діяльності), то правоохоронці просто проігнорували звернення.

Така ж ситуація була із клопотанням про проведення перехресного допиту потерпілого та особи, що завдавала тілесні ушкодження, але відповіді на клопотання від слідчого не надійшло.

Згодом з’ясувалось, що слідчий Кулик виніс постанову про закриття кримінального провадження. А потерпілому повідомити забув.

«У діях слідчого Кулика В.В. вбачається абсолютна халатність, що супроводжувалася затягуванням та приховуванням провадження від потерпілого. Такі дії є недопустимими для працівника поліції, особливо враховуючи той факт, що Кулик В.В. отримав підвищення та обіймає посаду в Головному Управлінні Національної поліції у Київській області.

Після переведення Кулика В.В. з потерпілим спілкувався Тишкевич Анатолій Анатолійович, заступник начальника слідчого відділення Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області. Тишкевич А.А. давав обіцянки, що буде призначено повторну експертизу, однак її проведено не було», — зазначають юристи ГО «Стоп корупції».

Згодом потерпілий був змушений звернутися до Говорун Каріни Олексіївни – начальника Слідчого відділення Чайківського ВП ГУНП у Київській області. На що було отримано відповідь, що вона не «бачить» проваджень, які колись були відкриті, а «бачить» лише ті, які відкриваються після її призначення начальником СВ.

«Працівники поліції не виконують належним чином свої службові обов’язки та затягують досудове розслідування, приховують матеріали провадження від потерпілого, покриваючи таким чином зловмисників та вчинені правопорушення. Вказана справа має великий суспільний резонанс, оскільки стосується нападу на журналіста у зв’язку зі здійсненням ним своєї професійної діяльності», — додають юристи «Стоп корупції».

Нагадаємо, напад на журналіста «СтопКору» стався у серпні 2018 під час зйомок сюжету про будівництво ЖК «Варшавський» під Києвом. Представник ЗМІ приїхав до ініціативної групи, яка виступала проти будівництва. Замість конструктивного спілкування почались провокації, а згодом на журналіста налетіли представниці так званої ініціативної групи і почали бити медійника.

Після детального огляду лікарями у Антона встановили: струс мозку, гематому на потиличній частині голови, а також численні садна на тілі. Своєю чергою, Антон написав відповідну заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення, скоєного проти нього, та надав перші пояснення.

Другие новости