ПоддержатьУкраїнська

Посольство Росії в Києві викрили у продажі нерухомості на Донбасі

StopCor
StopCor

StopCor

Посольство Росії в Києві викрили у продажі нерухомості на Донбасі

Жителі окупованого Донбасу заявили, що їхню нерухомість активно продають росіянам. Зокрема, цим займається російське консульство в Україні. Таким чином російська сторона порушила декілька статей Віденської конвенції.

Новину передає "Преса України".

Українські журналісти дізнались, що посольство РФ у Києві ігнорує українське законодавство та міжнародні угоди. Виявилось, що нерухомість українців, які були змушені покинути зону кризової ситуації, "ДНР" та "ЛНР", купують росіяни.

Жителька Луганська Галина, яка вимушено покинула територію, захоплену терористами, заявила, що хотіла продати квартиру у рідному місті. За її словами, вона зверталась до ріелтерів, однак вони перенаправляли її в консульство Росії, зауважуючи, що саме воно видає довіреності, які визнають російські найманці у "ЛНР".

Після місяця очікування запрошення від консульства, сплати близько тисячі гривень за послуги консульства, його працівники запропонували луганчанці виписатися з квартири, після чого дали бажану довіреність. З документи випливає, що українка має право на квартиру у Луганську, який не належить Україні.

У МЗС України заявили, що здивовані, адже це явне правопорушення. Про це заявив керівник управління консульського забезпечення Василь Кирилич.

"Керуючись статтею 55-й Віденської конвенції, необхідно підкреслити, що консульська посадова особа в країні акредитації має дотримуватися законодавства країни перебування – по-перше. І друге – не втручатися у внутрішні справи країни перебування. Це категорично неприйнятно. Це ще раз підтверджує присутність РФ на тимчасово окупованих територіях", – пояснив він.

Тим часом у Мін'юсті попередили українців, які укладають угоди на підставі таких документів, що вони не визнаватимуться чинним українським законодавством.

Другие новости