ПоддержатьУкраїнська

Президент Євроради відвідав Бабин Яр

StopCor
StopCor

StopCor

Президент Євроради відвідав Бабин Яр

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на порталі "Бабин Яр".

"Президент Європейської ради Шарль Мішель приїхав до Києва, аби разом із пані президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн представити Європейський Союз на саміті Україна–ЄС. Сьогодні, 11 жовтня, він відвідав Бабин Яр, де минулого тижня Україна та світ вшанували 80-ті роковини трагедії" - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що очільник Євроради висловив жаль, що не зміг приїхати на запрошення Президента України Володимира Зеленського і взяти участь в офіційній церемонії вшанування пам'яті жертв у Бабиному Яру 6 жовтня. Тому, перш за все, протягом свого візиту до України вирішив відвідати місця масових розстрілів. Мішель також оглянув об’єкти, які представив в урочищі Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

Зокрема, він відвідав аудіовізуальну інсталяцію «Дзеркальне поле», серію інсталяцій «Погляд у минуле», символічну синагогу «Місце для роздумів» і «Кристалічну стіну плачу» авторства художниці Марини Абрамович. Ці об’єкти разом із «Курганом», який буде зведено до кінця року, становитимуть першу чергу меморіалу в Бабиному Яру.

Президент Євроради також запалив свічку біля пам’ятника «Менора» та разом із рабином, заступником голови ради Федерації єврейських громад України Рафаелем Рутманом у символічній синагозі молитвою вшанував пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру.

Також повідомляється, що 12 жовтня Шарль Мішель разом з Урсулою фон дер Ляєн візьме участь у саміті Україна–ЄС у Києві.

Як повідомлялося, 6 жовтня в Бабиному Яру відбулась офіційна церемонія вшанування пам’яті жертв трагедії за участю Президента України Володимира Зеленського та президентів Німеччини й Ізраїлю – Франка-Вальтера Штайнмаєра й Іцхака Герцога. Під час заходу всесвітньо відома художниця-концептуалістка Марина Абрамович представила новий об’єкт на території урочища – «Кришталеву стіну плачу», яка символічно продовжує Стіну Плачу в Єрусалимі.

Джерело: Укрінформ

Другие новости