ПоддержатьУкраїнська

Прифронтовий Торецьк на межі екологічної катастрофи

StopCor
StopCor

StopCor

Прифронтовий Торецьк на межі екологічної катастрофи

За даними ГПУ, регіони-лідери за кількістю рейдерських захоплень – Київщина, Дніпропетровщина та Львівщина. Про це свідчать цифри. Однак є сьогодні на мапі України території, де порахувати випадки беззаконня вкрай важко, а часто просто неможливо – зона проведення Операції Об’єднаних сил.

Прифронтовий Торецьк на межі екологічної катастрофи

Донецька область, місто Торецьк. Колишню назву – Дзержинськ – змінили після революції Гідності. Торецьк недарма називають містом шахтарів. Тут у кожній родині хтось обов’язково працює у вугільній промисловості. Офіційно усе це – район бойових дій, потрапити куди стороннім можна тільки за спецперепустками. Влітку 2014 року тут точилися криваві бої. Однак українські військові змогли відстояти місто.

Прифронтовий Торецьк на межі екологічної катастрофи

В умовах конфлікту і в постійному страху нових нападів, у Торецьку продовжують працювати декілька шахт та вугільних підприємств. Та є один важливий момент. Контролювати екологічну ситуацію довкола таких об'єктів на території, яка знаходиться всього за 4 кілометри від лінії бойових дій, фізично майже неможливо. А це може призвести до надзвичайної ситуації транскордонного масштабу.

Прифронтовий Торецьк на межі екологічної катастрофи

Про це неодноразово говорила міжнародна спільнота на засіданнях Ради безпеки ООН: «Ми солідарні з українським народом. Цей конфлікт призвів до погіршення гуманітарної ситуації, і тут є також небезпека того, що буде руйнуватися довкілля. Нас дуже серйозно хвилює стан довкілля, і це може мати негативний вплив на цивільне населення», - підкреслила представниця Британії в Раді безпеки ООН Карен Пірс.

Та й гроші на такий контроль Україна не поспішає витрачати. «Хочу сказати, що уряд України в минулому році виділив кошти, це вперше відбулося за 4 роки, для того, щоб особливо ретельно вивчити екологічний стан або екологічні ризики на території східної України, а зокрема, як прийнято, говорити на Донбасі, але не лише. Кошти невеликі, це приблизно 760 тисяч гривень», - коментує Вадим Черниш, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Тутешні мешканці до ситуації звикли, так само як звикли до звуків пострілів і вибухів, що лунають тут час від часу. Але інша проблема, про яку вони розповіли знімальній групі «СтопКору», навіть їх – бувалих – бентежить. Подробиці – у власному розслідуванні «Стоп Корупції»:

https://www.youtube.com/watch?v=1jy5Aslpul8

Другие новости