ПоддержатьУкраїнська

«Росія використовує жителів окупованих територій як піддослідних щурів», – Снєгирьов про постачання до Луганська несертифікованої вакцини

StopCor
StopCor

StopCor

«Росія використовує жителів окупованих територій як піддослідних щурів», – Снєгирьов про постачання до Луганська несертифікованої вакцини

28 липня до окупованого Луганська очікується надходження з Росії російської несертифікованої однокомпонентної вакцини від коронавірусу «Sputnik Light». Про це повідомив громадський активіст, голова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов із посиланням на власні джерела.

 Фото з відкритих джерел

Варто зауважити, що 9 лютого цього року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» вже повідомляв про те, що на територію ОРДЛО Росія завезла не «Sputnik V», а «Sputnik Light» – аналог, який не пройшов випробувань.

Ці вакцини досить легко розрізнити: «Sputnik V» – двокомпонентна вакцина, а «Sputnik Light» – однокомпонентна.

Тоді аналітики організації наголошували на тому, що Москва використовує окуповані території як випробувальний майданчик для тестування вакцини сумнівної якості, прикриваючись добрими намірами.

«Піддослідними щурами у цих випробуваннях виступають громадяни України, жителі окупованих районів Луганської і Донецької областей. Примітно, що однокомпонентна вакцина «Sputnik Light» була зареєстрована в Росії лише на початку травня. Тобто через три місяці після оприлюднення інформації «Права Справа» про випробування цієї вакцини на території ОРДЛО. До речі, наразі є лише проміжні дані про безпеку та ефективність «Sputnik Light», які отримані в ході клінічних випробувань першої/другої фази», – підкреслив пан Дмитро.

 Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

Він також зазначив, що після розголосу у ЗМІ окупаційна адміністрація змушена була підтвердити постачання з Росії саме однокомпонентної вакцини «Sputnik Light», а не двокомпонентної «Sputnik V», як про це повідомлялося раніше.

«За підтримки Російської Федерації в Республіку прибуде однокомпонентна вакцина від коронавірусу "Sputnik Light"», – заявив ватажок «ЛНР» Пасічник.

Як зауважує пан Снєгирьов, оприлюдненням інформації про прибуття в «ЛНР» однокомпонентної вакцини «Sputnik Light» ватажок «ЛНР» Пасічник змушений був визнати ефективність роботи аналітичного відділу ГІ «Права Справа» на окупованих територіях Луганської області.

За наявною інформацією, наразі в ОРЛО підтверджено 6245 випадків зараження коронавірусом. За останню добу зареєстрували дев'ять смертей. З початку пандемії медики зареєстрували 562 випадки смерті пацієнтів, у яких був діагностований коронавірус.

«Вакцинація Росією жителів окупованих територій України без згоди на це української влади є порушенням українських законів. Цим російська влада вкотре підтвердила наявність контролю над ОРДЛО, що має бути використано Києвом у міжнародних судах», – додав активіст.

Нагадаємо, 1 лютого російське агентство ТАСС повідомило, що на території «ЛНР» почалася вакцинація проти коронавірусної інфекції російською вакциною «Sputnik V».

Раніше представник «ЛНР» у політичній підгрупі ТКГ Родіон Мірошник написав у своєму Telegram-каналі, що окупаційна адміністрація планує отримати 65 тисяч доз російської вакцини проти коронавірусу «Sputnik V» до кінця січня, а в «ДНР» розраховують на 80 тисяч доз.

Другие новости