Обшук з вилученням техніки проведено Службою безпеки України у будинку голови ГО "Екопарк Осокорки" Олександра Пилипенка. За уточненою інформацією, претензії до пана Пилипенка має Державна фіскальна служба, яка підозрює "активіста" в ухиленні від сплати податків.
Нагадаємо, пан Пилипенко та його організація відзначились у протизаконних діях на місці будівництва житлового масиву на столичних Осокорках. Під гаслами "за збереження унікальної екосистеми" громадське об'єднання "Екопарк Осокорки", починаючи з березня поточного року, регулярно влаштовувало силові акції, до яких активно долучались представники ультраправих радикальних угрупувань. Внаслідок цих дій забудовнику завдано мільйонні збитки та зірвано строки будівництва, що, зі свого боку, викликало протест в інвесторів, які вклали кошти у нові квартири.
Та найстрашніше – фізично постраждали десятки людей через те, що жодна з силових акцій не обходилась без кривавих бійок. У ході однієї з яких один з будівельників отримав важкі травми хребта та залишатиметься надовго прикутим до лікарняного ліжка.
Зазначимо, раніше низка ЗМІ опублікувала матеріали, які свідчили, що керівництво "Екопарку" організовує так звані протести у своїх власних корисливих інтересах. Про це свідчить, зокрема, позиція, яку представили, а точніше, так і не змогли представити керівники організації на слуханнях Екологічної комісії КМДА. На засіданні цієї комісії представники "Екопарку" так і не змогли фактично та юридично довести, чому спірна зона не підлягає забудові. Водночас мер Києва Володимир Кличко підтвердив, що згідно з Генеральним планом місцевість навколо озера Небреж була визнана пріоритетною для будівництва нових житлових масивів та відповідних об'єктів соціальної інфраструктури.
"Кожного року в Київ приїжджає жити й працювати понад 200 тисяч людей. І місто буде рости, хочемо ми цього чи ні", – зазначив столичний голова Віталій Кличко.
За узгодженими з міською владою планами, забудова Південних Осокорків – зведення нового житлового масиву, об'єктів соціальної інфраструктури та нової електропідстанції, яка розвантажить застарілу стару та забезпечить електрикою значну частину Лівого берега – мала розпочатися за допомогою залучених Банком «АРКАДА» від інвесторів коштів.
Досвідчені та авторитетні екологи також підтвердили, що для створення у цій зоні екопарку хоча б міського значення недостатньо юридичних підстав – Осокорківські озера є рукотворними, до того ж, утворились вони протягом останніх десятиліть, отже, не підпадають ні під один з пунктів відповідного Закону.
Додамо також, що при спілкуванні з пресою екопарківці не змогли відповісти на жодне з запитань, що стосувались кошторису створення чи то еко-, чи то ландшафтного парку навколо озера Небреж. Мовляв, "деремся, потому что деремся", а де взяти мільйони, потрібні на облаштування парку та підтримання його у належному стані у майбутньому – не наша справа.