ПоддержатьУкраїнська

Справу Гандзюк свідомо затягували - заступник Генпрокурора Трепак

StopCor
StopCor

StopCor

Справу Гандзюк свідомо затягували - заступник Генпрокурора Трепак

Заступник Генпрокура України Віктор Трепак пояснюючи причини затягування розслідування попередниками заявив, що не виключає зовнішнього втручання у розслідування справи вбивства журналістки Катерини Гандзюк. За його словами у розслідуванні відбулось свідоме гальмування.

"Вивчення матеріалів справи показало, що спочатку розслідування здійснювалось досить результативно – бути встановлені виконавці та безпосередній організатор злочину, їх було засуджено.  Викриті замовники та організатори, їм повідомлено про підозру. Слідчі та прокурори зверталися до суду з клопотаннями про арешт цих осіб, відсторонення від посади. Але потім все якось зупинилось", - зазначається в інтерв'ю.

За словами заступника Генпрокурора, впадало в око те, що розслідування фрагментувалося – замість того, щоб взаємопов'язані епізоди процесуально зводити в одну цілісну картину, їх виокремлювали і юридично "відгорожували" один від одного.

Це призводило до втрати ефективності та повноти розслідування, вело до неправильної кваліфікації дій винних осіб, або ж навіть  – до уникнення деякими з них відповідальності.

Слідство пасивно відносилось до одного з ключових фігурантів, роль якого із активного співучасника злочину переросла у другорядну причетність до злочину – його приховування.

Попередня група слідчих та прокурорів сформувала хибну юридичну конструкцію щодо строків досудового розслідування (для розслідування залишалось 17 днів), а це фактично унеможливлювало завершення повноцінного розслідування.

Як зазначає Віктор Трепак, для того щоб розслідуванню "дати друге дихання", потрібно було змінити стратегію розслідування і людей, які ним займалися. Заступник Генпрокурора вирішив сформувати абсолютно новий складу групи прокурорів в основному кримінальному провадженні та включити до інших груп нових прокурорів, куди ввійшов і сам Трепак.

Про це Трепак повідомив у інтерв'ю ZN.UA.

Другие новости