ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, чи зможуть проголосувати власники ID-карток на майбутніх виборах

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, чи зможуть проголосувати власники ID-карток на майбутніх виборах

Після гучної заяви голови ЦВК про проблеми під час голосування на майбутніх виборах в Україні, у ДМС дали свою відповідь. Йдеться про обмеження права голосу з паспортом у вигляді картки. У ДМС зазначили, хто зможе проголосувати, а хто – ні.

Новину повідомляє прес-служба Державної міграційної служби України.

Українців офіційно попередили, що паспорти у вигляді карток дають право на участь у виборах, які заплановані на березень 2019 року. У ДМС зазначили, що власники ID-картки не можуть бути обмежені правом голосу на найближчих виборах. Так, картки повноцінно діють разом з паспортами у вигляді книжечки.

Нагадаємо,13 листопада голова ЦВК Тетяна Сліпачук на прес-конференції "Перші кроки та найближчі плани ЦВК" зробила важливу заяву. За її словами, Закон України "Про вибори Президента України" не враховує існування ID-картки, тому для її власників виникнуть певні проблеми під час голосування.

"Державна міграційна служба України наголошує на тому, що паспорт громадянина України у формі ID-карти є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Цей документ є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях та надає право голосу на виборах Президента України особам, яким на день виборів виповнилося 18 років", – йдеться в офіційному повідомленні.

Другие новости