ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" дізнався, чому працівники заводу "ФанПлит" можуть залишитися без роботи і житла

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' дізнався, чому працівники заводу 'ФанПлит' можуть залишитися без роботи і житла

Працівники заводу з виготовлення фанери та плит «ФанПлит» опинились на межі звільнення з роботи та виселення з гуртожитку на балансі підприємства. Про деталі конфлікту активісти «Стоп корупції» дізнались від трудового колективу. Люди звернулись до представників проекту за підтримкою.

''СтопКор'' дізнався, чому працівники заводу ''ФанПлит'' можуть залишитися без роботи і житла

«Працівники заводу уже другий місяць поспіль не отримують заробітну платню. Людям заборгували за травень та червень. Окрім того, тих, хто проживає у гуртожитку заводу, можуть виселити. Усе почалось після зміни керівництва «ФанПлиту». Нова дирекція відмовляється передавати гуртожиток на баланс міста. При цьому мешканці вчасно сплачують за побутове обслуговування, проте постачальники комунальних послуг не отримують оплату. Люди вийшли на акцію протесту під стіни заводу. У ході акції ми дізнались, що підприємство уже другий місяць не працює, для продовження виробничого процесу на заводу необхідно встановити спеціальні фільтри загальною вартість у 400 тисяч євро. Ані грошей, ані обладнання немає, тому трудовий колектив фактично став заручником ситуації. Керівництво заводу пообіцяло провести засідання спеціальної профільної комісії у гуртожитку та розібратись у ситуації», – розповіли активісти «Стоп корупції».

''СтопКор'' дізнався, чому працівники заводу ''ФанПлит'' можуть залишитися без роботи і житла

Нагадаємо, 31 травня Адміністративний апеляційний суд Києва заборонив заводу з виготовлення фанери та плит «ФанПлит» у Дніпровському районі Києві викидати в атмосферу відходи виробництва. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції», які слідкували за судовим розглядом та підтримували у суді жителів ЖК «Комфорт Таун», які виступають проти діяльності підприємства.

«Завод «ФанПлит» не зможе здійснювати діяльність, пов’язану з викидами в атмосферу, поки не отримає новий дозвіл.

Представники «ФанПлиту» усіма методами пробували аргументувати, що рішення суду першої інстанції було незаконним і хотіли повернути право на викиди. При цьому додавали висновки та експертизи різних інстанцій», – передають активісти «Стоп корупції».

''СтопКор'' дізнався, чому працівники заводу ''ФанПлит'' можуть залишитися без роботи і житла

Нагадаємо, у травні столичний Окружний адміністративний суд анулював дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря у заводу з виготовлення фанери «Фанплит». Це відповідь суду на позов Мінприроди щодо неправомірних дій цього підприємства. Про це у Фейсбуці повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Проти діяльності підприємства та перенесення його потужностей за межі Києва виступають жителі ЖК «Комфорт Таун» по сусідству з виробництвом. Команда «Стоп корупції» підтримала жителів району та разом з ініціативною групою зверталась до столичної влади для врегулювання ситуації навколо роботи небезпечного підприємства.

«Зараз ми говоримо про столичне підприємство, проте таких «Фанплит» вистачає по країні. Відомий факт, що непоодинокі випадки, коли їхні власники не поспішають прислухатися до скарг громадян.

У конкретному випадку з «Фанплитом» керівництво не поспішало також з проведенням екологічної модернізації. Хоча шанси такі були. Тому вітаю сьогоднішнє рішення суду і киян, для яких у цій історії йшлося про життя і здоров’я.

Хочу, щоб ця історія стала не лише доброю новиною для жителів Дніпровського району столиці, які роками страждали від підприємства-забруднювача, а й для тих громадян, хто не вірить, що немає можливості відстояти своє право на чисте повітря, воду та ґрунти.

Разом ми доводимо, що ігнорування екологічного законодавства та вимог у результаті може стати причиною зупинки виробництва з усіма відповідними наслідками», – написав міністр Семерак у своєму Фейсбуці.

''СтопКор'' дізнався, чому працівники заводу ''ФанПлит'' можуть залишитися без роботи і житла

Додамо, що жителі ЖК «Комфорт Таун» у Дніпровському районі Києва неодноразово фіксували факт роботи заводу з виготовлення фанери та плит «ФанПлит».

Зазначимо, що раніше активісти «Стоп корупції» звернулись до Верховної ради України з метою припинення порушення ПрАТ «Фанери та плити» вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря» та недопущення порушення прав, законних інтересів, життя та здоров’я мешканців Дніпровського та Дарницького району, зокрема, не забезпечення захисту навколишнього природного середовища та безпеки держави. Про це йдеться у колективному зверненні, яке представники проекту передали до відділу звернення громадян парламенту.

«У документі ми просимо народних обранців взяти ситуацію під особистий контроль, посприяти якнайшвидшому створенню та оперативному функціонуванню тимчасової міжвідомчої робочої групи з питань формування плану заходів з вирішення проблемних питань функціонування заводу ПрАТ «Фанери та плити» з метою його винесення до промислової зони міста.

Повідомити про результати розгляду заяви у встановленому законом порядку», – зазначили активісти проекту.

«Члени ГО «Стоп корупції», мешканці ЖК «Комфорт Таун» та інші мешканці Дніпровського й Дарницького району міста Києва виражають занепокоєння та обурення стосовно порушення вимог природоохоронного законодавства ПрАТ «Фанери та плити».

Так, в ході здійснення громадського розслідування активістами було виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства ПрАТ «Фанери та плити» під час здійснення господарської діяльності, а саме наднормативний викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зокрема, без проведення інвентаризації такого, в порушення вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря».

''СтопКор'' дізнався, чому працівники заводу ''ФанПлит'' можуть залишитися без роботи і житла

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 17.10.2016 року встановлено порушення природоохоронного законодавства та винесено припис від 25.10.2016 року, яким зобов’язано усунути недоліки. Внесено подання про анулювання дозволу на викиди №80366000000-004 від 15.08.2013 року, в задоволенні якого було відмовлено.

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 07.04.2017 року щодо порушення природоохоронного законодавства винесено припис від 28.04.2017 року, яким зобов’язано усунути недоліки. Внесено подання про анулювання дозволу на викиди №80366000000-004 від 15.08.2013 року, в задоволенні якого було відмовлено.

Актом перевірки державної екологічної інспекції у м. Києві від 27.10.2017 року щодо порушення природоохоронного законодавства винесено припис від 10.11.2017 року яким зобов’язано усунути недоліки.

Зокрема, відповідно до ухвали Дніпровського районного суду міста Києва (провадження №

Встановлено, що мешканцями Комфорт Тауну подано звернення про створення міжвідомчої робочої групи з представників постійних комісій Київської міської ради з питань екологічної політики, з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики та з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Проте, згідно з відповідями Департаменту промисловості та розвитку підприємництва від 10.01.2017 №052-235 отримано відповідь, що рішення про створення тимчасової міжвідомчої робочої групи з питань формування плану заходів з вирішення проблемних питань функціонування заводу є недоцільним.

Станом на теперішній на заводі ПрАТ «Фанери та плити» продовжується використання обладнання для спалювання деревинної тріски, яке під’єднане до термомасляної установки «Конус-Кесселя», що є порушенням вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря».

У зв’язку з тим, що Київською місцевою державною адміністрацією грубо нехтуються права, законні інтереси, життя та здоров’я мешканців Дніпровського та Дарницького району, виникла об’єктивна необхідність у Вашому втручанні з метою нагального вирішення проблеми», – ідеться у самому тексті звернення.

Другие новости