ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" дізнався, як в акціонерів фабрики "Воронін" за безцінь скуповують акції

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' дізнався, як в акціонерів фабрики 'Воронін' за безцінь скуповують акції

Акціонерам швейної фабрики «Воронін» пропонують за 100 грн продати свої акції. При цьому компанію виставили на продаж за 8,5 мільйонів доларів. Про це стало відомо активістам «СтопКору» від працівників фабрики.

«На так звані збори акціонерів не пропускали активістів та журналістів. Самі збори відбулись із порушеннями, нам демонстрували брехливі цифри. Ми працюємо, у нас є невелика кількість замовлень, але більше не хочуть приймати, в компанії є вакансії, однак людей на роботу не беруть. Напередодні говорили, що на цілий місяць є робота, проте, судячи з усього, нас попередять про скорочення (за два місяці за законом) і, схоже, нам залишилось працювати до кінця квітня. Вони усе перевели в роздріб, щоб було легше продати», – розповіли на умовах анонімності працівники фабрики.

Нагадаємо, вранці активісти «Стоп корупції» відкрили громадську приймальню під стінами відомої швейної фабрики з пошиття чоловічого одягу Voronin. Підприємство штучно доводять до банкрутства, майно розпродають, а трудовий колектив – скорочують. Без роботи можуть залишитись 350 людей, а саму фабрику виставили на продаж як складські приміщення. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції», до яких звернулись працівники фабрики. Наразі представники проекту спілкуються з колективом та інформують про ситуацію навколо підприємства перехожих.

«Як з’ясували журналісти «Стоп корупції», широко відома не лише в Україні, а і за її межами швейна фабрика «Воронін» потужністю 1200 одиниць на день, виставлена на продаж за 8,5 млн доларів! Фабрика, яка з радянських часів була законодавцем моди, сьогодні продається за ціною землі в центрі Києва!

Кілька сотень працівників фабрики можуть лишитись без роботи та засобів існування!

Журналісти «Стоп корупції» проводять журналістське розслідування щодо ситуації навколо продажу фабрики.

-           Яким чином потужне рентабельне підприємство раптом стає банкрутом?

-           Куди йдуть прибутки фабрики після смерті М. Вороніна?

-           Хто стоїть за розкраданням майна підприємства?

-           Чи  відомо було працівникам і акціонерам про продаж фабрики?

За наявною інформацією, донька та спадкоємиця бізнесу Михайла Вороніна – разом з окремими посадовими особами Акціонерного Товариства «ТД Воронін-Україна» протягом кількох років штучно доводить до банкрутства знакове для України підприємство з метою продажу земельної ділянки», – розповіли активісти «Стоп корупції», які організували громадську приймальню під стінами фабрики.

Додамо, напередодні представники проекту на запрошення людей взяли участь у зборах акціонерів підприємства.

«За словами колективу «Voronina» обладнання фабрики систематично розпродавали, а саму будівлю виставили на продаж як складські приміщення. Подейкують, що на місці відомого виробництва може з’явитись продовольчий магазин. Останньою краплею для колективу стали збори акціонерів, на яких людям запропонували за безцінь продати свої акції. Більшість працівників відали «Voroniny» по 30 років життя.

На зборах акціонерам стало відомо, що компанію оцінюють у 2 мільйони, а на сайті з продажу нерухомості її виставили за понад 8 мільйонів. Люди твердять, що за всім стоїть дочка Вороніна, яка зараз живе за кордоном. Обурені люди, які фактично з травня залишають без роботи, уже звернулись до голови уряду по допомогу. Ми будемо слідкувати за цією ситуацією», – розповіла журналістка «СтопКору» Алевтина Яременко.

Бренд Voronin був заснований в 1961 році Михайлом Вороніним – одним з найвидатніших українських модельєрів, якого називали Метром чоловічого костюма. Всесвітнє визнання отримав завдяки створенню унікального макетно-жилетного методу пошиття костюму без примірок. Продукція бренду виготовляється на власному виробництві – швацькій фабриці Voronin, яка є одним з лідерів швацької промисловості. Торгова мережа представлена більш ніж 80 фірмовими магазинами в Україні, країнах СНД та Європі.

Другие новости