ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" показав, як на Київщині латифундисти через підконтрольних осіб привласнюють землі фермерів

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' показав, як на Київщині латифундисти через підконтрольних осіб привласнюють землі фермерів

Команда "Стоп корупції" слідкувала у Вищому Спеціалізованому суді України за справою щодо земельної ділянки  47 га сільськогосподарського призначення в Згурівському районі Київської області. Фермер, який обробляв вказану ділянку кілька років, раптом дізнався, що ділянку передали новому власнику.

"Сьогодні фермери потерпають від рейдерства. Річ у тім, що до 2013 року земельні ділянки не реєструвалися в державному кадастрі, а був закритий реєстр земель. А з 2013-го, коли був створений Державний земельний Кадастр, співробітникам земельних відділів потрібно було перенести відомості з державного реєстру земель до державного земельного кадастру. Утім часто ці дані не вносились. А, отже, такі ділянки могли отримати нові номери й бути передані новим власникам. І такі ситуації трапляються чи не щодня", – пояснює ситуацію Голова Асоціації фермерів Київщини Олександр Чубук.

Через зловживання службовим становищем працівників земельного відділу ділянку фермера Олександра Явона Держгеокадастр передав іншому  власнику – Станіславу Кошелю, працівнику СП ТОВ "Нива Переяславщини" – підприємства, яке підконтрольне відомому латифундисту і рейдеру Олександру Мостіпану.

Детально про схеми сучасного рейдерства дивіться на відео.

https://youtu.be/uuKXwz3xYjM

Другие новости